Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Franciszkanie zapraszają na nabożeństwa pasyjne

12.02.2018 kg .

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

W okresie Wielkiego Postu krakowscy franciszkanie serdecznie zapraszają na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa, nabożeństwo Arcybractwa Męki Pańskiej i Gorzkie Żale.

W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza Święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego samego dnia po południu odbędzie się nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Kazania podczas Gorzkich Żali będzie głosił o. Jakub Czajka OFMConv. W związku z tym nabożeństwem w Wielkim Poście nie ma Mszy Świętej w piątki o godz. 18.00.

Ponadto Gorzkie Żale będą także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił o. Łukasz Ścieszka OFMConv.

Natomiast we wszystkie pozostałe dni, czyli codziennie z wyjątkiem piątków i niedziel, o godz. 17.10 w kaplicy Męki Pańskiej odprawiana będzie Droga Krzyżowa.

Zapraszamy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij