Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Góra Miłosierdzia

11.10.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Mrowisko oraz wspólnota osób pracujących Koinonia zapraszają na drugą edycję Góry Miłosierdzia, która odbędzie się w niedzielę, 17 października 2021 r. o godz. 19:00 w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.

Naszą inspiracją są słowa „Odbuduj Mój Kościół”, które usłyszał od Boga św. Franciszek. Pragniemy dzielić się z innymi doświadczeniem Bożej miłości oraz miłosierdzia. Chcemy, aby każdy chrześcijanin był świadomy swojej tożsamości Dziecka Bożego, a poprzez to stał się prawdziwą solą ziemi i światłem dla świata – piszą organizatorzy.

Wydarzenie skierowane w głównej mierze jest dla osób, które są w Kościele, ale mają problemy z wiarą, nie doświadczyły Bożej obecności. Ograniczają się do coniedzielnej Eucharystii i pacierza. Dla osób, które praktykują religię z przyzwyczajenia bądź tradycji, a nie faktycznie z wiary, oraz do młodych szukających swojego miejsca w świecie i tych, którzy szukają spotkania z Bogiem.

To wydarzenie jest po to, aby pokazać im Kościół żywy, w którym doświadczyć można namacalnie Bożej obecności i zachęcić do pójścia dalej, może nawet do dołączenia do jakiejś wspólnoty.

Gościem i mówcą będzie Krzysztof Sowiński ze wspólnoty "Głos Pana" w Skierniewicach.

Więcej informacji: www.goramilosierdzia.pl.

Zapraszamy!!!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij