Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Inauguracja roku akademickiego w WSD Franciszkanów

12.10.2017 kg .

Seminarium | WSD i Juniorat im. św. Maksymiliana M. Kolbego

10 października 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Krakowie odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego. Data nie jest przypadkowa, wiąże się bowiem z datą kanonizacji patrona seminarium, św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Mszy Świętej na rozpoczęcie roku akademickiego przewodniczył prowincjał o. Marian Gołąb. Komentując przypadającą tego dnia w liturgii słowa Ewangelię o Marii i Marcie, podkreślił jak ważne jest, by umiejętnie łączyć wsłuchiwanie się w słowo Boże z podejmowaniem pojawiających się wyzwań.

Następnie dziesięciu młodych franciszkanów, dwóch karmelitów oraz jeden kamilianin złożyło studencką przysięgę, by w ten sposób oficjalnie rozpocząć naukę w seminarium. Uroczystość zakończył wykład o. dra Łukasza Samca poświęcony neuroteologii.

Na rozpoczęty rok akademicki życzymy Braciom Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Józefa z Kupertynu, patrona studentów i zdających egzaminy!

fot. br. Marek KowalczeTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij