Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Jutrznie wielkopostne

02.03.2020 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Wielki Post jest czasem przygotowania do dorocznych obchodów Świąt Paschalnych. Wiele osób podejmuje w tym czasie różnego rodzaju postanowienia. Propozycja krakowskich franciszkanów, to szczególny rodzaj praktyki, który może być takim właśnie postanowieniem wielkopostnym. Praktyką tą jest liturgiczna modlitwa – Jutrznia. Jutrznie wielkopostne są sprawowane od poniedziałku do piątku po I Niedzieli Wielkiego Postu o godzinie 6.30 w Bazylice św. Franciszka z Asyżu.

Wzorem poprzednich lat chcemy, by pierwszym słowem dnia, które wypowiadamy, było Słowo Boże – wyśpiewane wraz z członkami działających przy bazylice wspólnot, według tradycyjnych melodii chorałowych. Każdej jutrzni będzie towarzyszyła krótka homilia. Po Jutrzniach zapraszamy na śniadanie i kawę do sali Węgierskiej.

Postanowienie takie jest bardzo wymagające, jednak świadectwa poprzednich lat mówią o pięknych owocach tej formy przygotowania do Świętego Triduum Paschalnego.

Oczywiście, nie przychodźcie sami. Weźcie ze sobą swoich bliskich, i przyjaciół ;)Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij