Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Kolorowa wioska franciszkańska

29.07.2016 admin .

Polska Prowincjałat | Klasztor Św. Antoniego z Padwy

W upalne popołudnie, 27 lipca, przy klasztorze braci kapucynów w Krakowie-Olszanicy wystartowała Wioska Franciszkańska. Stanowiła jedną z propozycji w bogatym programie Światowych Dni Młodzieży. Kilkuset młodych ludzi wraz ze swymi duszpasterzami i zaproszonym gośćmi przybyło tego dnia, aby modlić się, śpiewać, tańczyć i po prostu – być ze sobą. Na początku zostali przedstawieni generałowie - najwyżsi przełożeni rodzin franciszkańskich, a także odpowiedzialni za Franciszkański Zakon Świeckich. Następnie ze sceny popłynęły świadectwa wiary. Ojciec Teofil, pracujący w Ugandzie, zachęcał młodych: „Walczcie w swoim życiu o prawdziwą wolność! Daje ją Jezus Chrystus!”. Siostra Marcina, pielęgniarka, dzieliła się swoim zaufaniem do Pana Boga, a małżonkowie Piotr i Magdalena opowiadali o rodzinnej codzienności. I z uśmiechem apelowali: „Niech chcesz być egoistą? Miej i wychowuj dzieci”. Co ciekawe, w trakcie świadectw nastąpiła chwila przerwy, bo akurat na niebie pojawił się samolot z Ojcem Świętym na pokładzie, zbliżający się do lotniska w Balicach. Młodzież powitała go z entuzjazmem, unosząc w górę kolorowe flagi.

Po czasie słuchania, rozpoczął się czas uwielbienia i franciszkańskiej radości. Energetyczny koncert dał kapucyński zespół Kap’Ela, a po nim „Fioretti” braci konwentualnych.

W programie znalazło się miejsce na pantomimę o św. Franciszku, przedstawienie regionu małopolskiego przez zespół folklorystyczny oraz franciszkańskich zgromadzeń  żeńskich.

W trakcie spotkania młodzi ludzi mieli okazję odwiedzać niewielkie namioty, by rozmawiać z braćmi i siostrami zakonnymi o powołaniu, poznawać pracę misyjną, zakupić pamiątki z różnych kontynentów. Nie zabrakło okazji do cichej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz skorzystania ze spowiedzi świętej. W konfesjonale posługiwali generałowie i prowincjałowie zakonów franciszkańskich.

Ostatnim punktem był dynamiczny i pełny żywiołowych reakcji publiczności koncert brata Łukasza Buksy.

Wioska franciszkańska dobiegła końca. To był czas jedności, pokoju i braterstwa. Niech dobry Bóg będzie w nim uwielbiony.

mkTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij