Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Młodzi i ciekawi w Sekretariacie Misyjnym.

11.06.2015

9 czerwca 2015 roku w Sekretariacie Misyjnym Franciszkanów w Krakowie gościła grupa dzieci ze szkoły podstawowej nr 10 w Krakowie.

Uczniowie z klasy IV razem z panią wychowawczynią oraz ze swoją katechetką s. Lucyną przyszli do siedziby sekretariatu, aby dowiedzieć się więcej o misjach prowadzonych przez krakowską prowincję franciszkanów. Dzięki opowieściom o. Jarosława Zachariasza, prowincjała krakowskich franciszkanów oraz o. Zbigniewa Świerczka, asystenta ds. misji, dzieci mogły dowiedzieć się o początkach działalności misyjnej Zakonu, o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbe - misjonarza Japonii, oraz o poznanych już podczas szkolnej katechezy męczennikach z Peru – o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku.

Uczniowie chętnie oglądali eksponaty muzeum misyjnego, dzięki którym mogli jeszcze lepiej poznać odległe kraje, w których pracują zakonnicy. Dzieci obejrzały również film pt. „Boże miłosierdzie w sercu Ameryki”, przedstawiający pracę franciszkanów w Areguá, w Paragwaju. Mamy nadzieję, że wizyta w Sekretariacie Misyjnym pomoże odkryć najmłodszym pragnienie bycia misjonarzami w swoich codziennych środowiskach.

Agnieszka Kozłowska/red.
więcej zdjęć na stronie Sekretariatu MisyjnegoTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij