Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Nowy rok w Szkole muzyki liturgicznej.

18.10.2016 admin .

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Kolejny rok formacyjno - dydaktyczny rozpoczęli studenci Franciszkańskiej Szkoły Muzyki i Liturgii, której siedziba znajduje się w klasztorze Franciszkanów w Krakowie. 

Tegoroczny kurs podjęło 30 osób, dojeżdżających do Krakowa z różnych zakątków Polski. Studenci pod okiem profesjonalistów zajmujących się liturgią, oraz muzyką liturgiczną będą zgłębiać wiedzę, nabywać umiejętności muzycznych by odpowiednio przygotować się do aktywnego uczestnictwa w życiu liturgicznym środowisk, z których się wywodzą. Przed nimi kolejne 10 całodniowych spotkań z pięknem liturgii szczególnie wyrażającym się w muzyce liturgicznej. 

Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii powstała w 2015 r. z inspiracji organizatorów Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które począwszy od 2009 roku odbywają się przy krakowskim klasztorze franciszkanów. Jej formuła polega na formacji i dydaktyce odbywającej się w trzech blokach: wykładowym, praktycznym i mistagogicznym. Kurs w szkole trwa jeden rok i obejmuje 11 zjazdów. 

Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii wpisuje się w wielkie dziedzictwo i tradycję Zakonu Franciszkanów. Ponadto odpowiada na wezwanie Soboru Watykańskiego II "aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych".

md / red.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij