Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Pielgrzymka "Od Służącej do Królowej"

11.06.2018 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

W piątek, 8 czerwca 2018 r., w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jadwigi Królowej, w związku z patronalnym świętem krakowskiego regionu Franciszkańskiego Zakonu Świeckich miała miejsce pielgrzymka pod hasłem „Od Służącej do Królowej”.

Tytuł pielgrzymki nawiązuje do słów Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszonych w homilii podczas Mszy Świętej beatyfikacyjnej bł. Anieli Salawy w Krakowie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16.00 w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie, przy grobie bł. Anieli, następnie uczestnicy przeszli na Wawel. Tam odbyły się Nieszpory i Msza Święta o godz. 17.30.

Mszy Świętej odpustowej przewodniczył i wygłosił kazanie ks. infułat Jan Dyduch. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z rektorem, ks. prof. Wojciechem Zyzakiem na czele. Papieska uczelnia jest spadkobiercą Wydziału Teologicznego Akademii Krakowskiej, której fundatorką była św. Jadwiga.

8 czerwca to patronalne święto tercjarzy z krakowskiego regionu. Św. Jadwiga Królowa została uroczyście ogłoszona jego patronką 20 czerwca 1998 r. w czasie kapituły odnowy w Wieliczce, a więc 20 lat temu.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij