Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Podziękowania za włączenie się w przeżywanie Triduum Paschalnego

24.04.2019 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Krakowscy franciszkanie wyrażają wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego oraz wszystkim tym, którzy modlą się we franciszkańskiej świątyni, wspierając braci duchowo i materialnie. „Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać”.

Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć tegoroczny Wielki Post i Triduum Paschalne: prowadzącym rekolekcje, kaznodziejom podczas Gorzkich Żali i celebracji Triduum, ojcom posługującym w sakramencie pojednania z klasztoru św. Antoniego i naszego, braciom klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego za przygotowanie liturgii, ojcom i braciom odpowiedzialnym za projekt i wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu, braciom zakrystianom i klerykom i innym braciom z naszej wspólnoty za przygotowanie bazyliki i klasztoru. Dziękujemy z serca scholi liturgicznej i orkiestrze przygotowanej i prowadzonej przez dyrygenta Piotra Pałkę, dziękujemy siostrze organistce Marcie. Dziękujemy asyście liturgicznej, wszystkim bractwom i grupom duszpasterskim działającym przy naszej Bazylice, osobom dbającym o czystość i porządek w naszej świątyni. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy tutaj się modlicie, wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać. Oprócz słów wdzięczności przyjmijcie i życzenia świąteczne: Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa rozpromienia dzisiaj nie tylko cały Kościół, ale również i całe stworzenie. W świecie chrześcijańskim rozbrzmiewa radosne pozdrowienie: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał”. W to największe nasze święto dzielimy się z Wami Bracia i Siostry radością z otrzymanego odkupienia. Ta radość, która rozbrzmiewa tu w kościele przy ołtarzu Chrystusa, niech rozbrzmiewa także w Waszych sercach, Rodzinach, Waszych Wspólnotach. Życzymy Wam wszystkim jako franciszkańska wspólnota szczęśliwych, zdrowych i pełnych Chrystusowej radości Świąt Zmartwychwstania. Pan, który powstał z martwych, niech Was obdarzy pokojem!

FranciszkanieTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij