Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Spotkanie animatorów misyjnych

29.06.2021 Misyjny Sekretariat

Sekretariat Misyjny Krakowskiej Prowincji Franciszkanów w sobotę,  26 czerwca 2021 zorganizował spotkanie animatorów misyjnych. Do Krakowa przybyli przedstawiciele grup misyjnych z Wrocławia, Zielonej Góry, Lwówka Śląskiego, Głogówka i Radomska.

Animatorzy, w obecności o. Prowincjała, przedstawili różne formy pracy i modlitwy za misje franciszkańskie. Pragnieniem o. Prowincjała jest, aby grupy animacji misyjnej działały przy wszystkich klasztorach Prowincji.

O. Dariusz, sekretarz ds. misji zapoznał nas z sytuacją na misjach w Ugandzie, Uzbekistanie, Ukrainie, Peru, Paragwaju i Boliwii oraz przedstawił plany powstającego Muzeum Misyjnego w Kalwarii Pacławskiej.

Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii odprawionej przez o. Darka w intencji misjonarzy i narodów, którym posługują. Krótko spotkaliśmy się z br. Marianem z Uzbekistanu, który aktualnie przebywa na urlopie w Polsce.

Realne spotkanie, po wielu miesiącach izolacji z powodu pandemii, sprawiło wszystkim dużo radości i odnowiło zapał misyjny animatorów.

Danuta Danielska-Radomsko/red.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć na stronie misje.franciszkanie.pl

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij