Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Spotkanie autorskie z kard. R. Sarahem – zapowiedź.

14.07.2017 Szewek Jan Maria

W sobotę 22 lipca o godz. 15.00 franciszkanie organizują w Krakowie autorskie spotkanie z prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robertem Sarahem.

W Auli bł. Jakuba przy Franciszkańskiej 4 będzie można nabyć wszystkie jego książki, w tym najnowszą – „Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu”, która właśnie opuściła drukarnię Sióstr Loretanek.

Obszerny wywiad w całości poświęcony ciszy i milczeniu przeprowadził pisarz Nicolas Diat. Do niezwykłej rozmowy został zaproszony również generał Zakonu Kartuzów Dysmas de Lassus, który od 40 lat żyje w wielkiej ciszy kontemplacji.

Przedmowę do trzeciej książki Prefekta Kongregacji napisał papież emeryt Benedykt XVI, który wyraził radość, że „przy kardynale Sarahu, nauczycielu milczenia i modlitwy wewnętrznej, liturgia jest w dobrych rękach”.

Kard. Robert Sarah przybędzie do Polski na zaproszenie krakowskiej prowincji franciszkanów. W niedzielę 23 lipca, uroczyście ogłosi franciszkańskie Sanktuarium Matki Bożej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie Bazyliką Mniejszą. Msza św. dziękczynna będzie transmitowana w TVP Polonia o godz. 11.00.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij