Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Spotkanie autorskie z o. prof. Zdzisławem Józefem Kijasem

11.04.2019 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew zaprasza na spotkanie autorskie z o. prof. Zdzisławem Józefem Kijasem OFMConv, które odbędzie się 23 kwietnia 2019 r. o godzinie 18.30 w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Poprowadzi je red. Anna Łoś. Tematem spotkania będzie książka „Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Maria Kolbe”.

O. prof. Kijas ze znawstwem wnika w świat Maksymiliana, odkrywając wewnętrzne tajniki jego duszy, pragnienia, emocje i tęsknoty. W ten sposób maluje urzekający obraz świętości, która nie jest czymś zewnętrznym, ale dojrzewa w głębi człowieka. Dzięki takiemu podejściu ojciec Kolbe jawi się przede wszystkim jako człowiek i prorok, świadomy Bożego wezwania, odpowiedzialny za ziarno świętości zasiane w nim przez Boga. Lektura tej książki jest wyjątkową szansą na twórcze zmierzenie się z napięciami, jakich doświadcza każdy człowiek: między wolnością a posłuszeństwem, kontemplacją a działaniem, ideałem a ograniczonością. Niniejsza książka to po prostu wyjątkowy podręcznik życia duchowego dla każdego, kto swoją ziemską przygodę we współpracy z łaską Bożą chce uczynić arcydziełem.

Wstęp wolny.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij