Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Świętowanie urodzin Benedykta XVI

16.04.2020

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

We czwartek, 16 kwietnia 2020 r. papież-senior Benedykt XVI kończy 93 lata. Z tej okazji w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie o godz. 16.30 będzie celebrowana Msza Święta w intencji jubilata, której przewodniczył będzie ks. prof. dr hab. Robert Woźniak, jeden z najlepszych znawców myśli i nauczania Benedykta XVI.

Eucharystia będzie transmitowana na naszym kanale YouTube.

W tych dniach na placu franciszkańskim naprzeciw okna papieskiego została zamontowana ławka dedykowana Ojcu Świętemu z motywami słoneczników Stanisława Wyspiańskiego z Bazyliki św. Franciszka z Asyżu z napisem „Bądźcie świadkami piękna Boga”. Słowa te zostały zaczerpnięte z przemówienia Benedykta XVI do franciszkanów, które wygłosił w 2009 r. w Castel Gandolfo z okazji 800-lecia Zakonu św. Franciszka.

Jak powiedział nam gwardian klasztoru i kustosz bazyliki o. Piotr Bielenin, „na ławce znajduje się również fragment zapisu nutowego jednego z utworów Jana Sebastiana Bacha, w nawiązaniu do upodobań muzycznych Benedykta XVI”.

Ławki mają już wszyscy trzej papieże, którzy przemawiali z okna przy Franciszkańskiej 3 podczas swoich wizyt apostolskich w Polsce. Zaprojektował je Andrzej Górnisiewicz.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij