Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Szkoła Duchowości Franciszkańskiej - rekrutacja

21.09.2017 kg .

ISF - Kraków | Instytut Studiów Franciszkańskich

Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. To roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska.

SDF stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Rekrutacja do końca października! Szkoła Duchowości Franciszkańskiej jest inna niż wszystkie – jest radośnie, nie ma klasówek ani egzaminów. Razem uczą się młodsi i starsi, wymieniając nawzajem swoim doświadczeniem. Do tej pory ukończyło ją już 196 osób!

Szkoła Duchowości Franciszkańskiej, wzorując się na św. Franciszku z Asyżu, pokazuje jak z pasją przeżywać życie, inspiruje i rozwija. Od listopada do czerwca, podczas ośmiu spotkań poświęconych kolejno „źródłom”, „człowiekowi”, „wierze”, „Kościołowi”, „modlitwie”, „pracy”, „pokucie” i „rozwojowi”, słuchacze poznają nie tylko samego Franciszka, ale będą mogli także odkryć jego życiową mądrość i nauczyć się stosować ją w życiu człowieka z XXI wieku. Szkoła pomaga bowiem odpowiedzieć na pytanie, jak dziś żyć Ewangelią w stylu franciszkańskim.

Wykłady odbywają się w Sali św. Maksymiliana, ul. Franciszkańska 4 w Krakowie (wejście od plant przez furtę seminaryjną) raz w miesiącu, w soboty w godz. 10.00 - 14.15. Przed rozpoczęciem zajęć w kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 9.00 odprawiana jest Eucharystia w intencji uczestników SDF.

Szczegółowy terminarz zajęć na stronie www.isf.edu.pl w zakładce „Szkoła duchowości”. Pierwsze zajęcia odbędą się 4 listopada 2017 r.

Koszt uczestnictwa to 300 zł (możliwość wpłaty w dwóch ratach).

Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu Studiów Franciszkańskich, ul. Franciszkańska 4, 31-004 Kraków (wejście przez furtę WSD Franciszkanów). Można także zapisywać się telefonicznie, listownie lub mailowo.

Instytut Studiów Franciszkańskich

ul. Franciszkańska 4

31-004 Kraków

tel. 012 422 12 73

sekretariat@isf.edu.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij