Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej

11.09.2018 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Od środy, 12 września 2018 r. w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie trwa Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msza Święta z kazaniem odprawiana będzie codziennie o godz. 16.30.

Przez cały wrzesień po Mszy Świętej o godz. 16.30 u krakowskich franciszkanów odmawiana jest Koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej, Smętnej Dobrodziejki Krakowa.

W sobotę, 15 września obchodzimy uroczystość Matki Bożej Bolesnej w 110. Rocznicę koronacji Matki Bożej Smętnej Dobrodziejki Miasta Krakowa. Mszy Świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczy i wygłosi słowo Boże o. Jacek Koman, prowincjał franciszkanów-reformatów. Bezpośrednio po sumie odpustowej o godz. 16.30 odbędą się kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej z procesją do siedmiu ołtarzy. Nabożeństwo poprowadzi o. Marek Maria Sendor z klasztoru w Kowarach, były duszpasterz Bractwa Matki Bożej Bolesnej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij