Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Trzydziesta rocznica święceń

29.05.2018 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

W poniedziałek, 28 maja 2018 r. przypadła 30. rocznica święceń braci wyświęconych 1988 roku: o. Jerzego Brusiły, o. Krzysztofa Kozioła, o. Bogdana Słysia, o. Marka Sowińskiego i o. Andrzeja Zbroi. Z tej okazji, w Bazylice św. Franciszka w Krakowie o godz. 16.30 została odprawiona Msza Święta z udziałem wszystkich Jubilatów, z podziękowaniem za dar kapłaństwa i z prośbą o dalsze błogosławieństwo w życiu zakonnym i kapłańskim.

Mszy Świętej przewodniczył o. Jerzy Brusiło. Okolicznościową homilię wygłosił o. Ryszard Jarmuż. Kaznodzieja przybliżył najpierw sylwetki Jubilatów, podkreślając, że większość z nich pracowała lub nadal pracuje również poza granicami naszego kraju. Następnie nakreślił cele ich kapłańskiego życia, nawiązując do nazwy 30. rocznicy  – perłowego jubileuszu. To sam Jezus Chrystus jest tą drogocenną perłą, dla której poświęcili wszystko i na nowo dzień po dniu wzywani są do powtarzania tej raz już podjętej decyzji. We wspólnej modlitwie uczestniczyli bracia z klasztoru św. Franciszka, między innymi dawni wychowawcy i bracia z czasów studiów oraz wspólnota seminaryjna z wychowawcami.

Świętowaniu towarzyszyło również braterskie spotkanie najpierw w refektarzu klasztornym na kolacji, a później we wspólnej Sali. Nie zabrakło wspomnień z czasów seminaryjnych, dzielenia się doświadczeniami swojego kapłaństwa i planami na przyszłość.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij