Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Ugandyjskie spotkanie u franciszkanów

17.05.2017 Sekretariat Misyjny

We wtorek 16 maja 2017 r. w Sali Włoskiej w krużgankach krakowskiego klasztoru franciszkanów odbyło się spotkanie z o. Bogusławem Dąbrowskim, autorem książki „Spalić paszport”.

Krakowski wieczór autorski franciszkańskiego misjonarza był ostatnim wydarzeniem promującym wspomnianą publikację. Wszyscy goście mogli posłuchać opowieści o tym, dlaczego o. Bogusław zdecydował się napisać swoją książkę, poznać plany związane z dalszym rozwojem misji w Ugandzie, a także wysłuchać barwnych, zaskakujących i często zabawnych afrykańskich przygód o. Dąbrowskiego. Podczas spotkania o. Bogusław wspominał również śp. o. Marcina Zagórskiego – misjonarza pracującego w Afryce 38 lat (28 lat w Zambii i 10 lat w Ugandzie), który odszedł do Pana 13 maja 2017 r.

Wśród zgromadzonych na spotkaniu gości nie zabrakło tych, którzy przez lata wspierali i wspierają pracę misyjną krakowskich franciszkanów w Ugandzie. Jak podkreślił o. Bogusław, pomoc ta odbywa się na wielu płaszczyznach – począwszy od zorganizowanych akcji lekarzy i służby medycznej z organizacji „Lekarze bez granic”, poprzez biznesmenów i sponsorów udzielających pomocy materialnej, rodziców adopcyjnych, dzięki którym wiele dzieci w Ugandzie może się kształcić, aż do osób, które swoją modlitwą wspomagają pracę misjonarzy. O. Bogusław przypomniał, że każda forma tej pomocy jest bardzo cenna i ważna.

Autor książki podzielił się także swoją radością dotyczącą bardzo dobrego odbioru książki „Spalić paszport”. Zdradził, że pierwszy nakład zdążył się już rozejść, ale wydawnictwo Zysk i S-ka planuje dodruk. O. Bogusław dziękował wszystkim, którzy poprzez zakup publikacji przyczynili się do wsparcia szkoły zawodowej w Kakooge. „Mogę być spokojny o los szkoły na najbliższy rok” – przyznał misjonarz.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość nie tylko porozmawiania z autorem, zadawania pytań, ale również skosztowania kawy, herbaty oraz orzeszków przywiezionych z Ugandy. Na wieczorze autorskim obecny był również kleryk br. Steven, który pochodzi z Matuggi. Goście bardzo chętnie rozmawiali z nim o Ugandzie, jego ojczyźnie.

 

Agnieszka Kozłowska 

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij