Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Wielkanocne spotkanie przełożonych prowincji i klasztorów franciszkańskich

03.04.2018 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W południe w Wielką Sobotę, 31 marca 2018 r., przy ul. Loretańskiej w Krakowie spotkali się przełożeni prowincji i klasztorów franciszkańskich, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się wielkanocnym jajkiem. 

„Życzę każdemu z nas radości zmartwychwstania, byśmy mogli cieszyć się obecnością Jezusa, który przynosi nam radość, który przynosi nam życie” – winszował o. Jerzy Uram, przełożony klasztoru kapucynów, gospodarz spotkania. 

„Niech to nowe życie będzie udziałem każdego z nas. Byśmy tym nowym życiem dzielili się z braćmi w naszych wspólnotach i tym życiem i tą radością mogli obdarowywać tych, do których jesteśmy posłani, którym głosimy Słowo Boże” – dodał gwardian z ul. Loretańskiej.

Wyższy przełożony krakowskich kapucynów o. Tomasz Żak przypomniał słowa Chrystusa, które były bardzo bliskie św. Franciszkowi z Asyżu: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”.

„W nich kryje się najgłębsza tajemnica naszego powołania chrześcijańskiego, zakonnego i kapłańskiego. Tego towarzyszenia Jezusowi dokądkolwiek pójdzie. Tam, gdzie nas prowadzi, jest największy sens naszego życia” – skomentował zakonnik. 

„Niech On będzie dla nas życiem i zmartwychwstaniem, abyśmy byli zawsze w stanie towarzyszyć Mu jak św. Franciszek i wszyscy nasi święci patronowie. Radując się z tego spotkania możemy towarzyszyć sobie jako bracia, jako te zakony, które tworzą jedną wielką, franciszkańską rodzinę” – mówił.

W Krakowie jest osiem klasztorów franciszkańskich Zakonu Braci Mniejszych, Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych i Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, które należą do czterech prowincji z siedzibami w Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij