Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Wielki Post u franciszkanów

25.02.2020 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

26 lutego 2020 r. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Krakowscy franciszkanie zapraszają do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

W Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie w Środę Popielcową Msze Święte odprawiane będą jak w dni powszednie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej  Mszy. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życia oraz post ścisły czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

Nabożeństwa pasyjne w okresie Wielkiego Postu:

  • w każdy piątek o godz. 9.00 Msza Święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • również w każdy piątek nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego; kazania podczas Gorzkich Żali będzie głosił o. Piotr Gryziec OFMConv;
  • w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale; kazania pasyjne będzie głosił o. Andrzej Prugar OFMConv;
  • codziennie (z wyjątkiem piątków i niedziel) o godz. 17.10 Droga Krzyżowa w kaplicy Męki Pańskiej.

Serdecznie zapraszamy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij