Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim

18.01.2020 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi Wielkiemu droga była myśl, że powinniśmy razem – Żydzi i chrześcijanie – sławić i dawać świadectwo światu o tym, co nas łączy – mówił do uczestników XXIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim, zgromadzonych w Auli bł. Jakuba Strzemię przy Franciszkańskiej 4, kard. Stanisław Dziwisz. Spotkanie z udziałem kard. Stanisława Dziwisza i przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusza Jakubowicza odbyło się we czwartek, 16 stycznia 2020 r.

Kardynał Dziwisz przypomniał, że hasło tegorocznego Dnia Judaizmu zostało zaczerpnięte z Księgi Wyjścia – Szemot "Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować". "Myślę, że jest to dobry temat do wspólnej refleksji, bo dzisiejszy świat zatraca sens świętowania, spieszy się i wciąż szkoda mu czasu na oderwanie się od własnego zabiegania" – powiedział pasterz.

Podczas spotkania w Auli bł. Jakuba s. Krystyna Klara ze Zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa odczytała po hebrajsku Psalm 121. Ten sam psalm w języku polskim odczytał o. Marek Donaj, augustianin, proboszcz parafii św. Katarzyny. Były też krótkie prelekcje, koncert Jarmuła Band i czas na skosztowanie specjałów m.in. żydowskich chałek, które powstały dzień wcześniej podczas warsztatów kulinarnych w Centrum Społeczności Żydowskiej – JCC.

fot. pbTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij