Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Z męczennikami za ŚDM.

09.06.2016

Nowy prowincjał franciszkanów, długoletni misjonarz w Ugandzie, poprowadzi w Krakowie modlitwę o bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży. 10 czerwca w Centrum Jana Pawła II w Krakowie będzie on przewodniczył Eucharystii i dokona wprowadzenia do modlitwy o wylanie Ducha Świętego nad miastem oraz Światowymi Dniami Młodzieży.

Przywołując historyczną modlitwę Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, za wstawiennictwem nowych męczenników franciszkańskich, których pierwsze wspomnienie liturgiczne obchodzono 7 czerwca tego roku, będzie się modlił o bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży. 

Bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. Michał Tomaszek - męczennicy z Pariacoto, beatyfikowani 5 grudnia ubiegłego roku w peruwiańskim Chimbote, urastają do rangi patronów modlitwy o pokój w Europie i na świecie.

Radosne oblicze Ewangelii - jak określił ich kard. Angelo Amato, który w imieniu papieża Franciszka ogłosił ich błogosławionymi - są postrzegani przez coraz szersze rzesze wiernych jako orędownicy pokoju, świadkowie miłości, która zwycięża wszelkie zło. Eucharystia zakończy się uroczystym błogosławieństwem relikwiami męczenników z Peru.

 

Program:

10 czerwca 2016 r.
Centrum Jana Pawła II
Wspólnota Maryja: Po 40 latach dla miasta i świata

17.45 - Don Fabio Bartoli: „Wspólnota Maryja - 40 lat katolickiego doświadczenia charyzmatycznego”

18.15 - wspólnotowa modlitwa charyzmatyczna animowana przez odpowiedzialnych i młodzież Wspólnoty Maryja z Rzymu i Krakowa

19.15 - Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży, i nad krajem w rocznicę 1050 Chrztu Polski – o. Marian Gołąb OFMConv, Minister prowincjalny krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), długoletni misjonarz w Ugandzie

wydarzenie na Facebooku

zobacz konferencję don Fabio o tożsamości katolickiej wspólnoty charyzmatycznej, wygłoszoną na zeszłorocznych Strumieniach MiłosierdziaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij