Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Krakowska szkoła z relikwiami

25.10.2021 . kg

Fundacja | Brat Słońce

„Od tej chwili przechodząc obok tego miejsca z relikwiami św. Maksymiliana, należy zachować szacunek. Nie wypada w tym miejscu zachowywać się nagannie” – zaapelował dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie. Placówka doczekała się relikwii swojego patrona.

Przedstawiciele franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce, 13 października 2021 r. wzięli udział w uroczystym wprowadzeniu relikwii Świętego z Niepokalanowa. Wydarzenie było także okazją do tego, aby podziękować dyrekcji, nauczycielom i uczniom za współpracę z naszą fundacją.

„Dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy o. Rafała Antoszczuka relikwie św. Maksymiliana przywieźliśmy z Niepokalanowa. Zorganizowaliśmy pielgrzymkę szkolną i podczas Mszy zostały nam one przekazane. Już dwa lata temu mieliśmy plany zrobić uroczyste ich wprowadzenie, ale pandemia wszystko pokrzyżowała” – mówi o kulisach Marcin Bauerek, nauczyciel religii i informatyki.

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego funkcjonuje na krakowskim rynku edukacyjnym już od ponad pół wieku. Od czterech lat nosi imię św. Maksymiliana Marii Kolbego, od 13 października 2021 r. posiada relikwie świętego z Niepokalanowa. W skład zespołu wchodzą: Technikum Przemysłu Spożywczego, Branżowa Szkoła I Stopnia i VIII Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Zespół prowadzi klasy integracyjne dla uczniów z niepełnosprawnościami.

W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego można zdobyć następujące zawody: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik usług kelnerskich, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa, kucharz i kelner. Szkoła współpracuje z najlepszymi zakładami gastronomicznymi, cukierniami, piekarniami i masarniami oraz organizuje zagraniczne staże i praktyki zawodowe.

Więcej na stronie szkół.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij