Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Krosno. Jesienna pielgrzymka parafian

25.10.2019 . kg

Krosno | Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor Franciszkanów

W dniach 19-20 października 2019 r. odbyła się pielgrzymka grupy parafian z franciszkańskiej parafii w Krośnie do Dziekanowic, Krakowa, Lubomierza i Ludźmierza, by pokłonić się Matce Bożej, Gaździnie Podhala. Opiekunem grupy pielgrzymów był ojciec proboszcz, Krzysztof Janas.

W pierwszym dniu pielgrzymom towarzyszyła myśl św. Maksymiliana ,,Tylko miłość jest twórcza’’, zmierzali bowiem do Krakowa na uroczyste obchody stulecia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce. W drodze zatrzymali się w Dziekanowicach, gdzie znajduje się sanktuarium Macierzyństwa NMP z Jej łaskami słynącym koronowanym wizerunkiem. Tu wierni zwiedzili pod opieką tamtejszego proboszcza jedną z najstarszych budowli sakralnych w Polsce południowej, kościółek z resztkami polichromii pochodzącymi z wieku XII.

W Krakowie przed Bazyliką św. Franciszka z Asyżu zgromadziły się rzesze pielgrzymów. O godz. 11.30 w Auli bł. Jakuba Strzemię rozpoczął się interesujący wykład o. Piotra Cubera, dotyczący historii Rycerstwa Niepokalanej w Polsce. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do kościoła, gdzie w duchu dziękczynienia odmówili różaniec, a następnie wzięli udział w uroczystej Eucharystii zakończonej aktem oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana.

Krośnieńscy parafianie udali się następnie do Lubomierza, gdzie zostali serdecznie powitanie przez proboszcza parafii, o. Piotra Głoda i udali się na spoczynek w gościnnej franciszkańskiej Albertówce.

Drugi dzień pielgrzymki upłynął pod hasłem: ,,Każdy dzień jest ważny’’. Po śniadaniu pielgrzymi wyruszyli do Ludźmierza, gdzie w cudowny sposób króluje Matka Boża, Gaździna Podhala, obdarzając wszystkich przybywających pokojem i radością, wysłuchując zanoszonych próśb. Wierni z Krosna dołączyli swoje intencje do licznych modlitw rzesz pielgrzymów, biorących udział w Eucharystii. Opiekun grupy, o. Krzysztof uczestniczył w koncelebrze, modląc się w intencji pielgrzymów ze swojej parafii.

Pełni wrażeń pielgrzymi udali się następnie w drogę powrotną do Krosna, dokąd przybyli wieczorem – zmęczeni, lecz pełni dobrych wrażeń.

Franciszkanie z Krosna

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pielgrzymki: krosno.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij