Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Krucjata różańcowa

29.12.2016 admin .

Polska Prowincjałat | Klasztor Św. Antoniego z Padwy

K R U C J A T A   R Ó Ż A Ń C O W A   W   O B R O N I E    P R Z E D    T E R R O R Y Z M E M

Czym jest Krucjata różańcowa?


KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W OBRONIE PRZED TERRORYZMEM jest inicjatywą franciszkanów skierowaną do wiernych, którzy widząc współczesne zagrożenie terroryzmem, pragną modlić się o pokój na świecie oraz za wszystkich poszkodowanych w wyniku działań terrorystycznych. Patronami tej Krucjaty są misjonarze-męczennicy: bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. Michał Tomaszek, którzy zginęli z rąk komunistycznych terrorystów z organizacji „Sendero Luminoso” (Świetlisty Szlak) 9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto w Peru. 
Celem Krucjaty jest modlitwa o Boży pokój na ziemi przez wyzwolenie ludzkości z grzechu nienawiści, rodzącego podziały między ludźmi i narodami. Jest to również modlitwa w obronie przed różnymi formami terroryzmu.

 

Jaki był początek Krucjaty?


Pomysł Krucjaty zrodził się w roku 2016, w dotkniętej atakami terrorystycznymi Belgii. Odważne świadectwo o. Michała i o. Zbigniewa w Pariacoto, ich pokój ducha oraz wierność Chrystusowi sprawiły, że dla wielu zagrożonych ludzi stali się orędownikami przed Bogiem. 5 maja 2016 r. bracia z krakowskiej prowincji franciszkanów zgromadzili się w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla, gdzie przed ołtarzem Matki Bożej Kalwaryjskiej uroczyście rozpoczęli Krucjatę różańcową w obronie przed terroryzmem.

Jak zostać uczestnikiem Krucjaty?


Przystąpienie do Krucjaty dokonuje się przez złożenie dobrowolnej osobistej deklaracji, którą należy wysłać tradycyjnie bądź elektronicznie na adres: 
"KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W OBRONIE PRZEZ TERRORYZMEM"

ul. Hetmana Żółkiewskiego 14
31-539 KRAKÓW

lub
krucjata@franciszkanie.pl

Jakie zobowiązania przyjmuje uczestnik Krucjaty?


- Podstawową formą uczestnictwa jest modlitwa różańcowa i dołączanie do różnych intencji prośby o pokój i obronę osób zagrożonych terroryzmem za wstawiennictwem Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników. 
Inne dobrowolne środki (wynikające z Ewangelii i tradycji Kościoła)

- Dodanie intencji modlitw zawartych w krucjacie, do każdego odmawianego przez siebie różańca jest wystarczającym warunkiem uczestnictwa w Krucjacie. Krucjata nie mnoży różańców, ale mnoży intencje, za które się modli na różańcu uczestnik krucjaty.
- Ofiarowanie postu lub uczynków miłosierdzia w intencjach pokoju i ochrony przed terroryzmem
- Nawiedzanie bazyliki św. Franciszka w Krakowie lub innych miejsc kultu bł. Zbigniewa i bł. Michała. Informację o aktualnych miejscach kultu, gdzie znajdują się relikwie pierwszego stopnia Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników, można znaleźć na stronie:  www.krucjata.franciszkanie.pl  

Wszechmogący Boże, który uczyniłeś Błogosławionych Zbigniewa i Michała odważnymi świadkami Ewangelii aż do przelania krwi, udziel nam przez ich wystawiennictwo Twojego pokoju i ochraniaj wszystkich zagrożonych terroryzmem. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Krucjata różańcowa w obronie przed terroryzmem zrodziła się wśród wiernych świeckich, a franciszkanie z prowincji krakowskiej są jej duchowymi opiekunami. Krucjata nie stanowi żadnej nowej organizacji ani struktury w Kościele. 

Wykaz miejsc relikwii 1 stopnia "ex ossibus" męczenników z Pariacoto
bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
 

stan na dzień - 10.08.2022r.

POLSKA

  1. BACHOWICE – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Ks. Gołby 18
  2. BARDO - Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary - Pl. Wolności 5
  3. BIAŁOBRZEGI - Parafia pw. Świętej Trójcy - ul. Krakowska 25
  4. BIAŁOGARDA – Parafia św. Jana Chrzciciela – Białogarda 21, 84-352 Wicko
  5. BIAŁYSTOK - Parafia Wniebowzięcia NMP - ul. Kościelna 2
  6. BIAŁYSTOK - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - Pl. Bł. Ks. Michała Sopoćki 1
  7. BIAŁYSTOK - Sanktuarium św. Wojciecha – ul. Warszawska 46a
  8. BIELSKO-BIAŁA – Parafia Katedralna św. Mikołaja – Plac św. Mikołaja 16 - relikwie bł. Michała Tomaszka
  9. BIELSKO-BIAŁA – Parafia N.M.P. Królowej Polski - ul. N.M.P.Królowej Polski 15
  10. BIELSKO-BIAŁA – Parafia Opatrzności Bożej – Plac Opatrzności Bożej 19
  11. BIELSKO-BIAŁA – Parafia św. Józefa – ul. Tuwima 62
  12. BIELSKO-BIAŁA - Parafia Trójcy Przenajświętszej - ul. Sobieskiego 10
  13. BIRCZA - Parafia św. Stanisława Kostki - ul. Ojca św. Jana Pawła II 12
  14. BOLECHOWICE - Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła - ul. Winnica 3
  15. BRZEZIE – Parafia NMP Matki Kościoła – ul. Narodowa 114
  16. BRZEZINY – Parafia Wszystkich Świętych – ul. Chęcińska 312
  17. BRZOZÓW – Parafia Przemienienia Pańskiego – ul. Plac Grunwaldzki 2
  18. BRZOZÓW – Szpital Onkologiczny – Kaplica Świętej Rodziny
  19. BYDGOSZCZ – FORDON – Parafia św. Łukasza Ewangelisty – ul. Gen. Bora-Komorowskiego 14
  20. BYDGOSZCZ – Parafia MB Fatimskiej – ul. Ogrody 18
  21. BYDGOSZCZ – Parafia św. Mateusza Ap. i Ew. – ul. Skarżyńskiego 4
  22. BRZEG DOLNY - Parafia NMP Królowej Polski - ul. Zielona 2
  23. BRZEZINY ŚLĄSKIE k/Piekar Śląskich – Parafia NSPJ – ul. Górnicza 30
  24. BRZEŹNICA – Parafia NSPJ – ul. Kościelna 1
  25. BUDY BARCZĄCKIE - Parafia Matki Bożej z Guadalupe - ul. Mazowiecka 33
  26. BUDZÓW – Parafia MB Pocieszenia – 34-211 Budzów 9
  27. CIEPŁOWODY – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Ząbkowicka 31
  28. CIĘCIWA - Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej - ul. Kościuszki 66 - 34-350 Węgierska Górka
  29. CHĘCINY – Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Franciszkańska 10
  30. CHORZÓW – Parafia św. Wawrzyńca – ul. Konopnickiej 29
  31. CZARNY DUNAJEC – Parafia Przenajświętszej Trójcy – ul. Rynek 34
  32. CZERNICHÓW – Parafia Matki Bożej Częstochowskiej – ul. Kościelna 10
  33. CZERNIKOWO – Parafia św. Bartłomieja – ul. 3 Maja 13
  34. CZCHÓW – Dom Formacji Misyjnej im. Ks. Jana Czuby – Kozieniec 54
  35. DALESZYCE – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Kościelna 1
  36. DARŁOWO – Parafia MB Częstochowskiej – ul. Franciszkańska 4
  37. DARŁÓWKO – Parafia św. Maksymiliana Kolbe – ul. Gdyńska 3
  38. DĄBROWA GÓRNICZA – GOŁONÓG – Parafia św. Antoniego z Padwy (Sanktuarium) – ul. Kościelna 20
  39. DĄBROWICA – Parafia św. Maksymiliana M.Kolbego – 23-400 Dąbrowica
  40. DŁUTÓW - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa - ul. Główna 52
  41. DOBRA - Prafia Matki Bożej Królowej Świata - ul. Klasztorna 1
  42. DOMATKÓW – Parafia Bożego Miłosierdzia- Domatków 209 k/Kolbuszowa
  43. DOROHUSK - Parafia św. Jana Nepomucena – ul. I Armii WP 73
  44. DZIEKANOWICE - Parafia Macierzyństwa NMP - Dziekanowice 7, 32-410
  45. DZIERŻONIÓW - Parafia Królowej Różańca Świętego – ul. Wzgórze JPII 1
  46. ELBLĄG - Parafia św. Pawła Apostoła - ul. Obrońców Pokoju 10
  47. ELBLĄG – Wyższe Seminarium Duchowne – ul. Bożego Ciała 10
  48. EŁK – Parafia św. Wojciecha – Katedra – ul. Tadeusza Kościuszki 16
  49. GARDAWICE – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Dojazdowa 32
  50. GDAŃSK – Kuria Franciszkanów
  51. GDAŃSK – Kościół św. Trójcy  – ul. Świętej Trójcy 4
  52. GDAŃSK - Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego - ul. Otwarta 1
  53. GDAŃSK – WRZESZCZ – Parafia św. Stanisława Biskupa – al. Legionów 13
  54. GDYNIA – Parafia św. Andrzeja Boboli – Plac św. Andrzeja 1
  55. GDYNIA – Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – ul. Armii Krajowej 25
  56. GDYNIA – Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe – ul. Ujejskiego 40
  57. GŁĘBOWICE – Parafia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Głębowice 46
  58. GŁOGÓWEK – Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej – ul. Klasztorna 3
  59. GŁOWIENKA – Parafia św. Maksymilian – ul. Franciszkańska 39
  60. GNIEZNO - Kalsztor - Kaplica Postulatu - ul. Franciszkańska 12
  61. GNIEZNO – Parafia Wniebowzięcia NMP – ul. Franciszkańska 12
  62. GOŁKOWICE – Parafia św. Antoniego Padewskiego – Gołkowice Górne 41
  63. GWIZDÓW – Parafia św. M.B. Pocieszenia – Gwizdów 49
  64. HARMĘŻE – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Franciszkańska 12
  65. HORYNIEC ZDRÓJ – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Konopnickiej 2
  66. IMBRAMOWICE – Klasztor Sióstr Kanoniczek – ul. Norberta 105
  67. JAKUBÓW - Parafia św. Anny - Pl. św. Jakuba Apostoła 1
  68. JANKOWICE k/Rybnika – Parafia NMP Królowej Rodzin – ul. Górnicza 2
  69. JASŁO – Parafia św. Antoniego (Sanktuarium) – ul. Szopena 1
  70. JASTRZĘBIA GÓRA – Parafia św. Andrzeja Boboli – ul. Piastowska 14
  71. JANOWICE – Parafia św. Józefa Robotnika – ul. Janowicka 138
  72. JAWORZYNKA – Pustelnia Franciszkańska – Jaworzynka 425
  73. JEŻOWE – Parafia św. Jana Chrzciciela – Jeżowe 809
  74. JEŻÓW – Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP – al. 3 Maja 30
  75. JUTRZYNA - Diecezjalne Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu – Jutrzyna 71
  76. JORDANÓW – Parafia Przenajświętszej Trójcy – ul. Kolejowa 8
  77. KALNA – Parafia św. Antoniego – ul. Kościelna 195
  78. KALWARIA PACŁAWSKA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego (Sanktuarium)
  79. KALWARIA PACŁAWSKA – NOWICJAT FRANCISZKANÓW
  80. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – Sanktuarium – ul. Bernardyńska 46
  81. KAŁKÓW-GODÓW - Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski
  82. KATOWICE – Kaplica Zakonu Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej – ul. Templariuszy 1
  83. KAZIMIERZA WIELKA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Sienkiewicza 3
  84. KĘPIE ZALESZAŃSKIE – Fundacja Z Serca Dla Serca – ul. Św. Jana Pawła II 7
  85. KIELCE - Parafia św. Ducha - Os. Na Stoku 1 - w relikwiarzu.
  86. KIELCE - Parafia św. Ducha - Os. Na Stoku 1 - w ołtarzu.
  87. KIELCE – Parafia św. Franciszka z Asyżu – ul. Warszawska 33
  88. KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE – Parafia św. Jana Chrzciciela – ul. Ks. Ignacego Stawickiego 2
  89. KŁODZKO – Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji – ul. Łukasińskiego 34
  90. KOLBUSZOWA – Parafia Wszystkich Świętych – ul. Narutowicza 6
  91. KOLNO - Parafia św. Anny - ul. Kościelna 17
  92. KOŁOBRZEG - Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża - ul. Jedności Narodowej 68
  93. KONIN - Parafia Najświętszej Maryi Panny - ul. Przemysłowa 18
  94. KOSZYCE WIELKIE – Parafia NSPJ – ul. Główna 45
  95. KORONOWO - Parafia Wniebowzięcia NMP - ul. Bydgoska 23
  96. KOTY – Parafia św. App. Piotra i Pawła – ul. Szkolna 7
  97. KOWARY – Parafia Imienia NMP – Plac Franciszkański 1
  98. KRAKÓW – SIOSTRY ALBERTYNKI – ul. Woronicza 10
  99. KRAKÓW – Bazylika św. Franciszka z Asyżu – Plac Wszystkich Świętych 5
  100. KRAKÓW – Parafia bł. Jerzego Popiełuszki – ul. Agatowa 39
  101. KRAKÓW – Parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu – ul. Ojcowska 1
  102. KRAKÓW - SIOSTRY FRANCISZKANKI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (kaplica) - ul. Sosnowiecka 12
  103. KRAKÓW – SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI (kaplica) – ul. Parkowa 11b
  104. KRAKÓW – SIOSTRY SERCANKI (kaplica) – ul. Garncarska 24
  105. KRAKÓW – SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – ul. Grodzka 54
  106. KRAKÓW – Kuria Franciszkanów – ul. Żółkiewskiego 14
  107. KRAKÓW - KURIA METROPITALNA (kaplica) – ul. Franciszkańska 3
  108. KRAKÓW – WSD Archidiecezji Krakowskiej – ul. Podzamcze 8
  109. KRAKÓW – WSD FRANCISZKANIE – ul. Franciszkańska 4
  110. KRAKÓW – UPJPII (kaplica) – ul. Kanonicza 25
  111. KRAKÓW – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – os. Tysiąclecia 86
  112. KRAKÓW - Parafia MB Dobrej Rady – ul. Dygasińskiego 44A
  113. KRAŚNIK – Parafia Miłosierdzia Bożego – ul. Św. Faustyny 8
  114. KROSNO -  Parafia Nawiedzenia NMP – ul. Franciszkańska 5
  115. KRUŻLOWA - Sanktuarium Przemienienia Pańskiego - 33 - 325 Krużlowa Wyżna 10
  116. KWIDZYN - Parafia Świętej Trójcy - ul. Piłsudskiego 47
  117. KWILCZ – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Kard. Wyszyńskiego 42
  118. LEGNICA - Legnicka Kuria Biskupia - ul. Jana Pawła II 1
  119. LEGNICA – Parafia Jana Chrzciciela – ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1
  120. LESZCZYNY k/ RYBNIKA – Parafia św. Andrzeja Boboli – ul. Ks. Pojdy 104
  121. LEŚNA k/ ŻYWCA – Parafia św. Michała Archanioła – Leśna 414 - Żywiec
  122. LEŻAJSK – Sanktuarium Zwiastowanie NMP– Plac Mariacki 8
  123. LĘBORK – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Teligi 22
  124. LĘBORK – Parafia św. Jakuba Apostoła – ul. Basztowa 8
  125. LIBERTÓW - Parafia św. Brata Alberta - ul. Jana Pawła II 47
  126. LIMANOWA – Sanktuarium MB Bolesnej – ul. Jana Pawła II 1
  127. LUBAWA – Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła – ul. Kupnera 22
  128. LUBAWA – Kaplica św. Antoniego i bł. bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego – ul. Kupnera 22
  129. LUBIĄŻ – Parafia św. Walentego – ul. Księcia B. Wysokiego 34
  130. LUBIN – Parafia Matki Bożej Częstochowskiej – ul. Chrobrego 7
  131. LUBLIN – Parafia św. Antoniego z Padwy – ul. Kasztanowa 1
  132. LUBLIN – Parafia św. Józefa – ul. Filaretów 7
  133. LUBLIN – Klasztor Franciszkanów (domowa kaplica) – ul. Parysa 40
  134. LUBLIN – Parafia św. Alberta – ul. Willowa 15
  135. LUBLIN – Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka – ul. Kraśnicka 76
  136. LUBOMIERZ – Parafia św. Józefa 
  137. LWÓWEK ŚLĄSKI – Parafia św. Franciszka z Asyżu – ul. Szkolna 1
  138. ŁASK – Parafia Świętej Faustyny Kowalskiej – ul. Batorego 31
  139. ŁĘKAWICA – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Aleja JPII 2 - relikwie bł. Michała Tomaszka
  140. ŁOMŻA - Parafia pw. Bożego Ciała - ul. Przykoszarowa 26 - relikwie w głównym ołtarzu.
  141. ŁOMŻA - Parafia pw. Bożego Ciała - ul. Przykoszarowa 26 - relikwie w relikwiarzu do kultu publicznego.
  142. ŁOMŻA – Parafia pw. Krzyża Świętego – ul. Zawadzka 55
  143. ŁOMŻA – WSD – Pl. Papieża Jana Pawła II 1
  144. ŁOPUSZNO – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Strażacka 1
  145. ŁÓDŹ – Parafia MB Jasnogórskiej – ul. Mikołaja Gogola 12
  146. MALCZYCE – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Mickiewicza 6b
  147. MAŁOGOSZCZ – Parafia Wniebowzięcia NMP – ul. Włoszczowska 11
  148. MIEDNIEWICE - SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – Miedniewice 90
  149. MIĘDZYWODZIE – Dom Rekolekcyjny – Salwatorianie – ul. Klonowa 7
  150. MIĘTUSTWO – Parafia NMP Królowej Polski – Ciche 17
  151. MIERZYN – Fundacja Fiat Voluntas Tua – Osiedle Pod Lipami 1
  152. MIERZYN – Parafia Matki Bożej Bolesnej – ul. Welecka 17
  153. MIŁOMŁYN – Parafia św. Bartłomieja - - ul. Pasłęcka 13
  154. MOSTY - Parafia św. Brata Alberta - ul. św. Brata Alberta 2
  155. MILICZ – Parafia św. Andrzeja Boboli – Al. Spacerowa 2
  156. MRĄGOWO - Parafia pw. bł. Honorata Koźmińskiego - ul. Olsztyńska 16
  157. MYSŁOWICE – Parafia św. Józefa – ul. PCK 209
  158. MYSZKÓW - Parafia Męczeństwa św. Jana Chrzciciela - ul. Piękna 12
  159. NIEDZICA – Parafia św. Bartłomieja Apostoła – ul. 3 Maja 91
  160. NIEPOKALANÓW – Bazylika NMP – Teresin - ul. M. Kolbego 5
  161. NIEPOKALANÓW - Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej – ul. Długa 42
  162. NIEPOŁOMICE – Parafia Dziesięciu Tysięcy Męczenników – ul. Piękna 2
  163. NIWNICA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – Niwnica 96
  164. NOWA DĘBA – Parafia MB Królowej Polski – ul. Piotra Skargi 2
  165. NOWA SARZYNA - Parafia NMP Królowej Polski - ul. Kościuszki 19
  166. NOWA WIEŚ LĘBORSKA – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – Grunwaldzka 47
  167. NOWE MIASTO LUBELSKIE – Parafia św. Tomasza Apostoła – ul. Kościelna 10
  168. OLSZTYN - Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego - ul. Dworcowa 1B
  169. OŁAWA - Parafia śś. Apostołów Piotra i Pawła - Plac Zamkowy 16
  170. OŁAWA – Parafia NMP Różańcowej – ul. Polna 19A
  171. OŁPINY – Parafia Wniebowzięcia NMP – Ołpiny 56
  172. OPOLE – Parafia św. Karola Boremeusza – ul. Chabrów 74
  173. OSIEK – Parafia św. Andrzeja Apostoła – ul. Kościelan 13
  174. OSTROSZOWICE - Parafia św. Jadwigi - ul. Bielawska 64
  175. OSTROŻNE – SZUMOWO – Parafia N.M.P. Częstochowskiej – ul. 1 Maja 60
  176. OSTRÓDA – Parafia św. Franciszka z Asyżu (Centrum MI) – ul. Franciszkańska 1
  177. PABIANICE - Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej - ul. Zamkowa 39
  178. PABIANICE – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Jana Pawła II 46
  179. PASIERBIEC – Parafia Matki Bożej Pocieszenia (Sanktuarium)
  180. PASŁĘK – Parafia św. Jana Chrzciciela – Zielonka Pasłęcka 59, 14-400 Pasłęk
  181. PASZTOWA WOLA - Parafia N.M.P. Matki Kościoła - Pasztowa Wola Kol. 61 - 27 -353 Rzeczniów
  182. PĘZINO - Parafia Wniebowzięcia NMP - Pęzino 72, 73-131 Pęzino
  183. PIASECZNO – Kaplica pw. Miłosierdzia Bożego - Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza - ul. Jasna 2
  184. PIASECZNO – Kaplica pw. NSPJ – Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza - ul. Kościelna 9
  185. PIASECZNO - Parafia Matki Bożej Różańcowej - ul. Słowicza 1
  186. PIĄTNICA PODUCHOWNA – Parafia Przemienienia Pańskiego – ul. Stawiskowska 10
  187. PIECHOWICE - Parafia św. Antoniego Padewskiego - ul. Kryształowa 40
  188. PIEKARY ŚLĄSKIE – Sanktuarium MB Piekarskiej – ul. Ficka 7
  189. PIEŃSK – Parafia św. Franciszka – ul. Świerczewskiego 37
  190. PŁOCK – Parafia Ducha Świętego – ul. Asnyka 2
  191. PŁOCK – Wyższe Seminarium Duchowne – ul. Abpa A. J. Nowowiejskiego 2
  192. POŁOMIA – Parafia św. Mikołaja – 38-115 Połomia
  193. POMYSK WIELKI - Parafia Niepokalanego Serca NMP - ul. Główna 55
  194. PORONIN – Parafia św. Marii Magdaleny – ul. J. Piłsudskiego 17
  195. POSTOLISKA - Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika - Pl. 3 Maja 17, 05-240 Tłuszcz
  196. POZNAŃ – Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania – ul. Franciszkańska 2
  197. POZNAŃ – Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa – ul. Żydowska 34
  198. POZNAŃ – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Stolarska 7
  199. PRZEMYŚL - Bazylika Archikatedralna - Parafia św. Jana Chrzciciela - ul. Zamkowa 3
  200. PRZEMYŚL – Parafia św. Marii Magdaleny – ul. Franciszkańska 2a
  201. PUCK - Parafia św.św. Apostołów Piotra i Pawła - ul. Judyckiego 4
  202. RABA WYŻNA - Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika - Raba Wyżna 36
  203. RABKA-ZDRÓJ – Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus – ul. Parkowa 9
  204. RADOM – Parafia Chrystusa Króla – ul. Orląt Lwowskich 9
  205. RADOMSKO – Sanktuarium MB Bolesnej - ul. Narutowicza 3
  206. RADOSZOWY – Parafia św. Jadwigi – ul. Główna 46
  207. RADZIEJÓW – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Franciszkańska 4
  208. ROZOGI - Parafia św. Marii Magdaleny - ul. Rynek 32; 12-114 Rozogi
  209. RUDNIK - Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego - 32 - 440 Sułkowice, ul. Centralna 159
  210. RUMIA – Parafia Bł. Edmunda Bojanowskiego – ul. Bł. E. Bojanowskiego 1
  211. RÓŻANKA – Parafia Wniebowzięcia NMP – Różanka 15, 57-530 Międzylesie
  212. RYBNIK ZAMYSŁÓW – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Franciszkańska 22
  213. RYCHWAŁD – Parafia św. Mikołaja Biskupa – ul. Franciszkańska 1
  214. RZEPLINO - Parafia MB Różańcowej - Rzeplino 50, 73-115 Dolice
  215. RZESZÓW - Parafia Matki Bożej Pocieszenia - ul. Słoneczny Stok 57
  216. RZUCHOWA - Parafia Ducha Świętego - 33-114 Rzuchowa 250
  217. SANDOMIERZ – Klasztor Sióstr Klarysek – Pl. Św. Wojciecha 5
  218. SANOK – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matko Boże Pocieszenia – ul. Franciszkańska 7
  219. SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI – Nowicjat Braci Kapucynów
  220. SIECHNICE – Parafia Niepokalanego Serca NMP – ul. Kościelna 4
  221. SIEDLCE – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Kazimierzowska 128
  222. SIEMIANOWICE ŚL. – BYTKÓW – Parafia Ducha św. – ul. Węglowa 7a
  223. SIEMIANOWICE ŚL. – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Kościelna 1
  224. SIERAKOWICE - Parafia św. Marcina z Tours - ul. Kartuska 1
  225. SITANIEC - SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – Sitaniec 170
  226. SKARYSZEW – SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – ul. Wojska Polskiego 7
  227. SKARŻYSKO KAMIENNA – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Rynek 64
  228. SKĘPE – Sanktuarium Maryjne – ul. Klasztorna 5
  229. SKIERKOWIZNA – Parafia św. Andrzeja Boboli – Skierkowizna 8
  230. SKOTNIKI - Niepokalanego Poczęcia NMP - Skotniki 15, 26-337
  231. SŁUPSK – Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji – ul. H. Pobożnego 7
  232. SMARDZEWICE – Parafia św. Anny (Sanktuarium) – ul. Głowna 11
  233. STARA DĄBROWA - Parafia ś. Józefa Oblubieńca NMP - Stara Dąbrowa 21
  234. STARGARD – Parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata – ul. Nowakowskiego 2
  235. STARY SĄCZ - Parafia Miłosierdzia Bożego - ul. Podegrodzka 12
  236. STEBLOW – Parafia św. Piotra i Pawła – 48-300 Krapkowice
  237. STRACHOCINA – Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej – Strachocina 1a
  238. STRASZĘCIN – Parafia Wszystkich Świętych – Straszęcin 86
  239. STRYKOWO – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Bukowska 63
  240. STRZEGOMIANY – III Zakon Habitowy Kanoników Regularnych – ul. Św. Norberta 556
  241. STRZYBNICA - Parafia NSPJ i MB Fatimskiej - ul. Kościelna 36
  242. STUDZIONKA – Parafia Wniebowzięcia NMP – ul. Jedności 14
  243. SUWAŁKI – Parafia Bożego Ciała – ul. 11 Listopada 6
  244. SZCZECIN - Bazylika św. Jana Chrzciciela – ul. Bogurodzicy 3A
  245. SZCZECIN - Kuria Biskupia - Kaplica - ul. Papieża Pawła VI 4
  246. SZCZECIN – Parafia Niepokalanego Serca NMP – ul. Rydla 61
  247. SZCZYTNO – Mniszki Klaryski Kapucynki – ul. Lemańska 5
  248. SZCZYTNO – Parafia Wniebowzięcia NMP – ul. Konopnickiej 72
  249. SZKLARSKA PORĘBA – Parafia Bożego Ciała – ul. Ks. Kard Wyszyńskiego 2
  250. ŚWIEBODZIN - Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego - 33-114 Świebodzin 216
  251. ŚWIERADÓW ZDRÓJ - Parafia św. Józefa - ul. Orzeszkowej 6
  252. TARNÓW – BAZYLIKA KATEDRALNA – ul. Kapitulna 2 - reliwkie bł. Zbigniewa
  253. TARNÓW – Parafia Miłosierdzia Bożego – ul. Klikowska 21
  254. TARNÓW – WSD – ul. Piłsudskiego 6
  255. TOMASZÓW MAZOWIECKI - Kaplica - Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa - ul. B. Głowackiego 11
  256. TORUŃ – Parafia św. Antoniego – ul. Św. Antoniego 4
  257. TORUŃ - Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
  258. TRZEBINIA k/ŻYWCA – Parafia Matki Bożej Różańcowej
  259. TYCHY - Parafia Ducha Świętego - ul. Myśliwska 43
  260. UNIEJÓW - Parafia św. Floriana - Plac Kolegiacki 2
  261. WAŁBRZYCH – Parafia św. Barbary – ul. 11 Listopada 61
  262. WARA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – Nozdrzec 36
  263. WARNICE – Parafia NMP Matko Kościoła – Warnice 58
  264. WARSZAWA – Pallotyński Sekretariat Misyjny – ul. Skaryszewska 12
  265. WARSZAWA – PAŁAC PREZYDENCKI – Kaplica – ul. Krakowskie Przedmieście 48/50
  266. WARSZAWA – Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP – ul. Gen. K. Sosnkowskiego 34
  267. WARSZAWA – Centrum Formacji Misyjnej – ul. Byszewska 1
  268. WARSZAWA - Parafia Dobrego Pasterza - ul. Przewodowa 15/21
  269. WARSZAWA – Parafia św. Wincentego Pallottiego – ul. Skaryszewska 12
  270. WARSZAWA - Kaplica - Świecki Instytut Maryi Służebnicy Pańskiej - ul. Woronicza 15
  271. WARSZAWA - Parafia św. Tomasza Apostoła - ul. Dereniowa 12
  272. WĄCHOCK - Parafia św. Floriana i Wniebowzięcia NMP - ul. Kościelna 14
  273. WETLINA – Parafia Miłosierdzia Bożego – Wetlina 40A
  274. WIELEŃ - Kaplica Zespołu Domów Pomocy Społecznej - Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi -ul. Staszica 2
  275. WIELICZKA - Parafia św. Franciszka z Asyżu - ul. Br. Alojzego Kosiby 31
  276. WIELKA WIEŚ – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – 32-830 Wojnicz
  277. WIERZBICA – Parafia św. Stanisława Bpa i Męczennika – ul. Partyzantów 1
  278. WIĘCŁAWICE STARE – Parafia św. Jakuba Apostoła – ul. Św. Jakuba 107
  279. WINÓW k/Opola - Parafia Ducha Świętego - ul. ks. Franciszka Duszy 7
  280. WŁOCŁAWEK - Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego - ul. Zbigniewskiej 1
  281. WODZISŁAW ŚLĄSKI – ZAWADA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Paderewskiego 198
  282. WOLA RZĘDZIŃSKA – Parafia MB Nieustającej Pomocy – Wola Rzędzińska 435
  283. WOLICA – Parafia św. Maksymiliana M. Kolbe – ul. Szkolna
  284. WOŁÓW - Parafia św. Wawrzyńca - ul. Ks. Bosaka 21
  285. WOŁÓW - Zakład Karny - Kaplica św. Maksymilina M.Kolbego - ul. Więzienna 6
  286. WROCŁAW – Parafia św. Andrzeja Apostoła – ul. Boguszowska 84
  287. WROCŁAW – Parafia św. Karola Boromeusza – ul. Krucza 58
  288. WROCŁAW - Parafia św. Maurycego - ul. Traugutta 34
  289. WROCŁAW - Parafia NMP Nieustającej Pomocy - ul. Szkocka 35
  290. WROCŁAW - Parafia NMP Królowej Polski - ul. Jerzmanowska 96
  291. WROCŁAW - Parafia św. Jerzego, męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego - ul. Biegła 3
  292. WROCŁAW – Parafia NMP Królowej Polski – ul. Karmelkowa 94
  293. WROCŁAW – Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych – ul. Świątnicka 32
  294. WROCŁAW – Parafia św. Alberta Wielkiego – ul. Redycka 10-12
  295. WROCŁAW – Parafia św. O.Pio – ul. Ołtaszyńska 114
  296. WROCŁAW – Wyższe Seminarium Duchowne – Plac Katedralny 14
  297. WYSOCKO WIELKIE - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - ul. Kościelna 1
  298. WYŻNE – Parafia MB. Wspomożenie Wiernych – Wyżne 38, 38-120 Czudec
  299. ZABRZE – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa – ul. Kard. Wyszyńskiego 14
  300. ZACZERNIE - Parafia Narodzenia NMP - Zaczernie 732, 36-062 Zaczernie
  301. ZAKOPANE – Kaplica – „Dom Kosówka” – ul. Strążyska 29
  302. ZAKOPANE – Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty – ul. Harenda 14 A
  303. ZALESIE DOLNE - Kaplica, "Schronienie dla kobiet, im. Błogosławionych Męczenników o. Michała i o. Zbigniewa"
  304. ZALESIE GÓRNE - Parafia św. Huberta – ul. Białej Brzozy 23
  305. ZAMBRÓW - Parafia Trójcy Przenajświętszej - ul. Cmentarna 2
  306. ZAMOŚĆ - Parafia Zwiastowania NMP - ul. Staszica 1
  307. ZARĘBY - Parafia św. Wawrzyńca - Zaręby 49; 06-333 Zaręby
  308. ZAWADA – Parafia św. Marcina – Zawada 47 - relikwie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - w ołtarzu.
  309. ZAWADA – Parafia św. Marcina – Zawada 47 - relikwie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - w relikwiarzu.
  310. ZIELONA GÓRA – Parafia św. Franciszka z Asyżu – ul. Kilińskiego 5
  311. ZIELONA GÓRA – Parafia św. Jadwigi Śląskiej – ul. Mickiewicza 14
  312. ŻARÓW – Parafia Królowej Polski – ul. Myśliwska 3
  313. ŻYWIEC – Parafia Chrystusa Króla – ul. Ks. Piotra Skargi 5
  314. ŻYWIEC – Parafia św. Maksymiliana M. Kolbego – ul. Krakowska 104

ALBANIA

  1. KRUJE – Famulia e Shen Gjon
  2. Mallkuc-Koder – Parafia św. Mikołaja
  3. TIRANA – Parafia Famulia

ARGENTYNA

  1. PUERTO LIBERTAD – Parroquia Sagrado Corazon De Jesus

AUSTRALIA

  1. SPRINGVALE – St. Joseph Parish

AUSTRIA

  1. GRAZ – Stud. Benedettino  
  2. INNSBRUCK – Hl. Sebastian

BELGIA

  1. ANTWERPIA – Kościół św. Teresy - Misja Polska – Oude Steenweg 66
  2. BRUKSELA – Kościół św. Antoniego z Padwy – 19 rue d’Artois, 1000 Bruxelles
  3. BRUKSELA – Kościół św. Elżbiety – Misja Polska – Rue Portaeis 24
  4. NAMUR – Catt.S.Aubain

BURKINA FASO

  1. SABOU- Paroisse Saint Luc

BOLIWIA

  1. COCHABAMBA – Parafia MB z Karmelu i św. Maksymiliana – Casilla 4135
  2. COCHABAMBA – Seminarium Franciszkanów – Casilla 159
  3. MONTERO – Parafia Matki Bożej Miłosierdzia – Casilla 75
  4. ORURO – Katedra Wniebowzięcia NMP – Casilla 368
  5. SANTA CRUZ DE LA SIERRA – Parafia MB Wniebowziętej - Casilla 5294
  6. SANTA CRUZ DE LA SIERRA – Parafia MB Wniebowziętej - Parafia Santa Cruz - Av. Cristobal de Mendoza 855
  7. SUCRE – Parafia św. Franciszka z Asyżu – Casilla 106

BRAZYLIA

  1. Assistente della Milizia Immacolata
  2. BARRETOS - Noviciado - Congregação dos Padres do Sagrado Coração de Jesus
  3. JACAREPAGUA – Parr. Santa Luiza
  4. OLIVEIRA - Nossa Senhora de  Oliveira - Goitacazes, 451 Dom Bosco Oliveira
  5. PARANATINGA - Parroquia Inmaculado Corazón de María Caixa
  6. RIO DE JANEIRO – Paróquia Santa Luzia – Avenida das Lagoas, 12 – Gardênia Azul
  7. SANTO ANDRE - Santuario Senhor do Bonfim - Rua Oratorio, 1458
  8. VITORIA DE SANTO ANTAO-PE - Santo Antão e da Matriz de Nossa Senhora do Livramento – Oratorio Itinerante Sacrae Reliquie

KANADA

  1. EPWORTH AVENUE – Parafia Chrystusa Króla Wszechświata – Canada N6A 2M3

CZECHY

  1. BAKOV – Parafia – ul. Mtrove 83
  2. JAROMĔŘ – Parafia św. Mikołaja z Jaroměřa

EKWADOR

  1. COCA – Monasterio Santa Maria De Guadalupe
  2. GRUTA DE LA PAZ - Monasterio Santa Clara de Nuestra Señora de la Paz Monastery of St. Clare of Our Lady of Peace
  3. SANTO DOMINGO - de los Tsàchilas - par. Św. Antoniego z Padwy, calle Bello Horizonte y Valencia
  4. SANTO DOMINGO  - de los Tsàchilas - Klasztor pw. Św. Antoniego, calle Bello Horizonte y Valencia
  5. QUITO – Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza – calle K y Asunos POb
  6. QUITO -  Kaplica domu formacyjnego OFMConv im. Św. Maksymiliana Marii Kolbe -  Calle Isla Seymour N43-207 y Río Coca.

FILIPINY

  1. MAKATI CITY – Cytyland Pasong Tamo

FRANCJA

  1. CHANTILLY – Parafia Personalna Misji Katolickiej – ul. 24, Allee du Valois
  2. CORBEIL – ESSONNES – Parafia św. Pawła – ul. 118, Boulevend J.F. Kennedy
  3. FREVENT - San Martin Saint Vaast en Canche Authie - ul. 4 rue Paul Boucly
  4. PARYŻ – Bazylika MB Zwycięskiej – ul. 6, Rue Notre-Dame des Victoires
  5. LE HOM - Chapelle Saint-Joseph - Unnamed Road, 14220, Le Hom
  6. PARYŻ – Kaplica Gwardii Republikańskiej – ul. 1, Avenue Delcasse

HISZPANIA

  1. AVILA - Orden S.Augustin OSA – Sotillo de la Adrada
  2. AVILA – Conversion Adrada
  3. BADALONA – Parr. San Sebastia
  4. GRANOLLERS - Parr. Madre de Deu de Montserrat y San Antoni de Padua - Career de Juan Prim 183

HOLANDIA

  1. AMSTERDAM - Rzymskokatolicka Polska Parafia Ducha Świętego – Scarlattilaantje 13 1431 XV Aalsmeer
  2. DEN BOSCH - Rzymskokatolicka Parafia Polska - Scarlattilaantje 13; 1431 XV Aalsmeer
  3. ROTTERDAM - Rzymskokatolicka Parafia Polska pw. NMP Giazdy Morza - Beukelsdijk 177, 3022 DG

JAMAJKA

  1. MONTE BAY - w diecezji

KAZACHSTAN

  1. NUR-SULTAN (Astana) – Klasztor bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka – ul. Tashenova 26, P.P. Box 622, 010010

KENIA

  1. CABA – CONDOR ZISO – Parafia
  2. CORDOBO – Saidan – Klasztor św. Antoniego
  3. NAKURU – Mary Mother
  4. SUBUKIA – Narodowe Sanktuarium Maryjne

KOLUMBIA

  1. CUNDINAMARCA -   Parroquia Sagrada Familia – Alban - Cundinamarca - Colombia Carrera 1 numero 2 – 48 Codigo postal 253201
  2. FILANDIA – Parafia bł. Jana Dunsa Szkota

KOREA POŁUDNIOWA

  1. YONGSAN - Curia Provinciale OFMConv. St. Maximilian Kolbe of Korea 90 Hannam daero, Yongsan gu  Seul 04418 – Korea

KOSTARYKA

  1. ALAJUELA – Klasztor Franciszkanów - Costa Rica, Codigo Postal 201-4050

LITWA

  1. WILNO – Parafia Wniebowzięcia NMP - ul. Pirciupiu 3
  2. WILNO – Hospicjum dla dzieci

NIEMCY

  1.  BIEBESHEIM - Parafia św. Marii Goretti - Ahnstrasse 19
  2.  BLIESKASTEL - Klasztor pw. Matki Bożej Bolesnej – Klosterweg 35
  3.  BLIESKASTEL – Parafia św. Franciszka z Asyżu – Schlossbergstr 47
  4.  BOGENBERG - Klasztor pw. Wniebowzięcia NMP – Bogenberg 10
  5.  DORMAGEN - Parafia św. Michała - Kölner Str. 38
  6.  NEUSTADT - Klasztor pw. Św. Feliksa – Felixallee 32
  7.  OGGERSHEIM - Parafia św. Franciszka z Asyżu – Kapellengasse 10
  8.  RATINGEN – Kościół św. Suibertusa – Schützenstraße 58
  9.  WALLDURN – Parafia św. Grzegorza – ul. Burgstrasse 26
  10.  WERDOHL – Klasztor Franciszkanów – Neustadtstr. 34
  11.  WIESBADEN – Polska Misja Katolicka – Lessingstraße 19
  12.  WÜRZBURG  - Polska Misja Katolicka – Virchowstraße 20      

PARAGWAJ 

  1. AREGUA - COCUE GUAZU – Kaplica Przenajświętszej Krwi Chrystusa - 17 de Setiembre 757, Areguá – Cócue Guazú
  2. AREGUA - COCUE GUAZU – Nowicjat Zgromadzenia Sióstr Miłosiernych Trzeciego Zakonu Świętego Franciszka z Asyżu z Opawy
  3. AREGUA – ITAUGUA - dom formacyjny (nowicjat) OFMConv - FALC Zona Sur
  4. ASUNCION - Klasztor OFMConv Zwiastowania N.M.P
  5. GUARAMBARE - Klasztor OFMConv i Parafia Narodzenia N.M.P

PERU

  1.  CHIMBOTE - Casa Paz y Bien - Diócesis de Chimbote
  2.  CHIMBOTE - San Francisco de Asís -  Urbanización 21 de Abril
  3.  CHIMBOTE - Santuario Señor de la Vida - Diócesis de Chimbote
  4.  CHIMBOTE - Seminario Mayor San José - Diócesis de Chimbote
  5.  HUANCAYO - Parroquia Santo de Ars, Pio Pata
  6.  HUARIBAMBA - Parroquia Santa Ana
  7.  IQUITOS – Parafia św. Piotra Rybaka – Bellavista Nanay
  8.  IQUITOS – Señor de los Milagros – Moronacocha
  9.  IZCUCHACA - Parroquia Santisima Trinidad
  10.  LIMA - Hermanas Agustinas – Monasterio de la Encarnación - Avenida Brasil
  11.  LIMA – Kaplica św. Benedykta z Nursji - «Misioneras PAX VOBIS»
  12.  LIMA - Nuestra Señora de la Piedad - Jr. La Castellana 102 Villa Jardían, San Luis
  13.  LIMA - Pax Televisión – Comunidad Pax Vobis - Av. Buganvillas 155 Valle
  14.  LIMA – Papieskie Dzieła Misyjne – Jiron Mariscal Miller 1524
  15.  LIMA – Ass. Punto Cuore – San Martin de Porres La Ensenada – Lima Nord
  16.  LIMA – Orden S.Augustin OSA – Pueblo Libre, Lima
  17.  PARIACOTO - Grób Męczenników
  18.  PARIACOTO - Señor de Mayo - Pariacoto via Casma  
  19.  PARIACOTO – Siostry Klaryski
  20.  PUERTO YURINAKI – Assunzione della BMV
  21.  SALCABAMBA - Parroquia Virgen del Rosario
  22.  SANTA KRUZ DE LA FLORES
  23.  SAN RAMÓN - Virgen del Carmen Constitución Vicariato Apostólico
  24.  SORITOR - San Filipe Apostol de Soritor

REPUBLIKA ŚRODKOWO AFRYKAŃSKA (RŚA)

  1. BIMBO – Parafia św. Antoniego z Padwy
  2. BOUAR – Kaplica pw. Krzyża z San Damiano
  3. NGAOUNDAYE – Kaplica pw. Św. Franciszka i  św. Klary

RUMUNIA

  1. ROMAN – Seminarium

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI (RPA)

  1. DE AAR - Saint Mary’s Cathedral - Box 73/ 1 Van Riebeeck Street
  2. DE AAR – Klasztor Sióstr Rodziny Maryi

ROSJA

  1. ASTRACHAŃ – Klasztor Wniebowzięcia N.M.P, ul. Pobiedy 3, 414000, Astrakhan
  2. BŁAGOWIESZCZEŃSK – Parafia Przemienienia Pańskiego – ul. Krasnoflotskaja 151
  3. CZERNIACHOWSK – Klasztor św. Antoniego Cudotwórcy – ul. Tukhachevskogo 6
  4. KALININGRAD – Parafia św. Rodziny – ul. Lesopilnaja 72
  5. MOSKWA – Klasztor św. Franciszka – ul. Shmitovsky Proyezd, 2/2, 123100 Moskva
  6. SANKT-PETERSBURG – Klasztor św. Antoniego Cudotwórcy – ul. 9 Krasnoarmieyskaya 10

RWANDA

  1. KIBEHO – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

SŁOWACJA

  1. BRATYSŁAWA – Parafia Matki Bożej
  2. BRATYSŁAWA – Parafia Królowej Rodzin – Teplicka 2
  3. BRATYSŁAWA – Klastor Minoritov - Namiestie sv. Frantiska 4
  4. BREHOV - Klastor Minoritov – Klastorna 31 -
  5. BREZNO - Kaplica - Siostry Szkolne św. Franciszka
  6. JELKA - Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela - ul. Kostolna 693/14
  7. KYSUCKE NOVE MESTO – Parafia Panny Marii – Komenskeho 1157
  8. LEVOCA - Klastor Minoritov – Kosicka 2
  9. NACINA VES – Parafia św. Cyryla i Metodego – Nacina Ves 417072 21
  10. NITRA - Siostry Służebnice Ducha Świętego - ul. Drazowska 15, 94901 Nitra
  11. PRESOW – Kaplica Wszystkich Świętych – ul. Frantiskanske nam. 2, 08001 Presov
  12. PRESOV – Kaplica Sióstr św. Bazylego Wielkiego – ul. Narcisova 4971/1, 080 01 Presov
  13. RAD – Parafia Najświętszej Trójcy – Hlavna Ulica 78
  14. SPISSKY STVRTOK - Klastor Minoritov - Namiestie Slobody 4

SZWECJA

  1. ANGERED – Parafia św. Pawła od Krzyża – Titteridammstigen 4
  2. BORӒS – Parafia św. Zygfryda – Fjӓllgatan 34
  3. JӦNKӦPING – Parafia św. Franciszka z Asyżu – Klostergatan 70 B
  4. MOTALA – Klasztor i Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbe - Ӧstermalmsgatan 21, 591 35 Motala
  5. OMBERG - Klasztor Sióstr Benedyktynek - Heliga Hjӓrtas Kloster 107, 592 93 Borghamn
  6. SALTSJӦ-DUVNӒS – Parafia św. Konrada – Salltsjӧbadsvӓgen 4
  7. SKӦVDE – Parafia św. Brynolfa i św. Heleny – Skolgatan 17
  8. VENDELSӦ – Parafia św. Rodziny – Vendelsӧmalmsvӓgen 39

UGANDA

  1. MUNYONYO-KAMPALA - Kaplica, Klasztor OFMConv
  2. MATUGGA – Parafia św. Franciszka z Asyżu – PO BOX 11603 Kampala

UKRAINA

  1. BOŁSZOWCE – Parafia Nawiedzenia NMP - Sanktuarium Matki Bożej Bołszowieckiej - ul. Jana Franko 4
  2.  BORYSPOL – Parafia Przemienienia Pańskiego – ul. Dzierżyńskiego 15
  3.  KREMENCZUK – Parafia św. Józefa – ul. Sumska 82
  4.  MAĆKOWCE – Parafia NMP Anielskiej – ul. Gagarina 45/1
  5.  LWÓW – Parafia św. Antoniego (Sanktuarium) – ul. Łyczakowska 49 a
  6. ZINKÓW - Parafia Trójcy Świętej - ul. Batutina 26

USA

  1. ALGONQUIN – Parafia św. Małgorzaty Marii - 111 South Hubbard Street, Algonquin IL, 60102
  2. ARROYO – Nowicjat Franciszkanów
  3. BENSENVILLE - Parafia św. Karola Boromeusza - 145 East Grand Avenue, Bensenville IL 60106-3484
  4. BOSTON – Parafia MB. Częstochowskiej – 655 Dorchester Avenne South Boston
  5. BRIDGEPORT – Parafia św. Michała Archanioła – 310 Pulaski Street, CT 06608
  6. BROOKLYN – Parafia – Most Holy Trinity St. Marys Johnson Ave 153 B, Ny 11206
  7. CARROLLTON HALL - Kaplica - 12280 Folly Quarter Rd, Ellicott City, MD 21042
  8. CHICAGO - Parafia św. Konstancji - 5843 West Strong Street Chicago, IL 60630-2026
  9. CHICAGO - Bazylika św. Jacka - 3636 West Wolfram Street, Chicago, IL 60618-7318
  10. CHICAGO – Parr.S.Ita
  11. CHICAGO – Holy Trinity Polish Mission – 1118 N. Noble Street
  12. CHICOPEE - Bazylika św. Stanisława - 566 Front Street, Chicopee, MA 01013-3192
  13. CLIFTON - Parafia św. Jana Kantego - 49 Speer Avennue, Clifton, NJ 07013
  14. COVINGTON - NMP z Góry Karmel - 4465 N Causeway Blud, Covigton, LA 70 433
  15. DOYLESTOWN PA – Amerykańska Częstochowa – Box 2049, 654 Ferry Road
  16. FILADELFIA – Parafia św. Wojciecha – 2645 E Allegheny Avenue
  17. HARVARD – Parafia św. Józefa – 101 Church Street, Harvard, IL 60033
  18. LEMONT – Parafia św.św. Cyryla i Metodego – 608 Sobieski Street, Illinois 60439
  19. LEXINGTON - Parafia św. Pawła - 501 West Short Street, Lexington, Kentucky 40507
  20. LOMBARD – Parafia Bożego Miłosierdzia – 21W411 Sunset Ave, Lombard, IL 60148
  21. MARYTOWN – Sanktuarium św. M. Kolbe – 1600 W. Park Avenue, Libertyville
  22. MILWAUKEE – Bazylika św. Jozafata – 2333 South Sixth Street, Wisconsin 53215
  23. NAPERVILLE - Saint John Vianney Villa - Chapel of St. Mother Frances Cabrini - IL, 60540
  24. NAPERVILLE - Saint John Vianney Villa - Chapel of St. John Paul II - IL, 60540
  25. NEW BRITAIN – Parafia Najświętszego Serca
  26. NEWARK – Parafia św. Kazimierza Królewicza – 164 Nichols Street, NJ 07105
  27. NEWARK - Parafia NMP z Góry Karmel - 259 Oliver Street, Newrk, NJ 07105
  28. NOWY JORK – Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika – 101 Ast 7 Street
  29. NOWY JORK – Parafia św. Wojciecha -  52-29 83rd Street, ELMHURST, NY 11373
  30. PANNA MARIA - Immaculate Conception Parish - 13879 N. FM 81 Road Panna Maria, Texas 12990
  31. PERTH AMBOY - Saint John Paul II Parish - 490 State Street - Perth Amboy
  32. REMEOVILLE – Parafia św. Andrzeja Apostoła – Glen Ave 530
  33. ROCKFORD – Parafia św.Bernadetty - 2400 Bell Avenue IL
  34. ROCKFORD – Parafia św. Stanisława Kostki – 201 Buckbee St IL
  35. SALEM – Sanktuarium Św. Jana Pawła II, Miłosierdzia Bożego – 28 St. Peter Street, MA 01970
  36. SILVER SPRING – Parafia MB Królowej Polski i św. Maksymiliana M. Kolbe – 9700 Rosensteel Ave
  37. STERLING HEIGHTS - Parafia MB Częstochowskiej - 3100 18 Mile Road Sterling Heights, MI 48314
  38. SUMMIT – Parafia św. Błażeja – 6101 S. 75 th, IL 60 501
  39. VALLEJO - Parafia
  40. WASZYNGTON, DC – Katolicki Uniwersytet Ameryki – 620 Michigan, Ave NE 20064
  41. WHEELING – Diocese of Wheeling
  42. WHEELING – Parafia św. Józefa Robotnika – 181 West Dundee Road Wheeling, IL 60090

UZBEKISTAN

  1.  BUCHARA – Parafia św. Andrzeja Apostoła – ul. Shark – 2, 37/11
  2.  FERGANA – Parafia NMP – ul. Tashkentskaya
  3.  TASHENT – Parafia Serca Pana Jezusa – ul. Musahanowa 80/81
  4.  SAMARKANDA – Parafia św. Jana Chrzciciela – ul. Koshgari

WĘGRY

  1. BUDAPESZT – Polska Parafia Personalna – Ӧhegy 11
  2. EGER – Parafia św. Antoniego z Padwy – Dobó 4

WIELKA BRYTANIA

  1. BIRMINGHAM – Parafia św. Michała Archanioła, 6 New meeting Street Birmingham B4 7UG
  2. LEEDS - Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Stanisława Kostki - 6A, Harehills Lane, LEEDS LS74 EY
  3. OXFORD – The Friary, St. Mary’s Road, OX4 1RU Oxford, Great Britain
  4. SLOUGH - Lokalna Polska Misja Katolicka pw. Miłosierdzia Bozego i MB Królowej Polski - 48 Pitts Road, Slough, SL 1 3XH

WIETNAM

  1. HO CHI MINH (SAIGON) – St. Anthony Seminary

WŁOCHY

  1. ABDIDONA – Parr. S. Michele
  2. AMANTEA – Klasztor św. Barnarda
  3. ASCIANO - Generale Congregazione Benedettina di S. Maria di Monte Olvieto do Abbazia - Monte Olvieto Maggiore 53041
  4. CASALE MONFERRATO – Curia Vescovile
  5. CATANIA - Confraternita Di San Giovanni Battista Minore – Viale delle Medaglie D'Oro 1f  95100 Catania CT
  6. FIRENZE - Suore Francescane della Transfigurazione - Via Benedetto Fortini 40 
  7. GALLIPOLI – Klasztor Karmelitanek -  Via Muzio 14
  8.  PADWA – Bazylika św. Antoniego z Padwy – Piazza del Santo 11
  9.  PADWA – Klasztor Sióstr Klarysek
  10.  PADWA – Dom Zakonny Salezjanów
  11.  PALERMO – Parrocchia Sacro Cuore
  12.  PALMI – Klasztor św. Franciszka
  13.  PARMA – Klasztor św. Franciszka
  14.  RZYM - Bazylika św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej - Piazza di San Bartolomeo all'Isola, 22
  15.  RZYM – Ancelle Del S. Cuore Di Gesu – Via Parre 16
  16.  RZYM – Curia Generale OFMConv, Convento SS. XII Apostoli – Piazza XII Apostoli, 51 00187 Roma
  17.  SIBARI – Parafia św. Józefa
  18.  S. GIOVANNI LA PUNTA – Commissione Maria SS.ma Addolorata – Via Etna 102
  19.  TORINO – Parafia św. Agnieszki – Via Volturno 2
  20.  TRENTO – Collegio Arcivescovile
  21.  TRAVENNA - Parafia

********************************************************

Kościoły, kaplice, sale, ulice, dzieła i inne miejsca pod wezwaniem bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

stan na dzień - 22.06.2022 r.

POLSKA

  1. BIELSKO-BIAŁA - Parafia N.M.P. Królowej Polski - ul. N.M.P.Królowej Polski 15 – witraż męczenników w kościele.
  2. HORYNIEC - Kaplica pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego - Klasztor Franciszkanów - ul. M.Konopnickiej 2
  3. KALWARIA PACŁAWSKA - Inauguracja Krucjaty Różańcowej pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego (05.05.2016)
  4. KOWARY - Klasztor Franciszkanów - Sala im. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
  5. KRAKÓW - Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto
  6. KRAKÓW - Comiesięczne Msze św. z Męczennikami z Pariacoto w Bazylice św. Franciszka z Asyżu
  7. LEGNICA - Ulica im. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego.
  8. ŁĘKAWICA – Hala widowiskowo-sportowa im. Ojca Michała Tomaszka „Pod Czohem”– ul. Sportowa 5
  9. ŁĘKAWICA - Szkoła Podstawowa im. bł. Michała Tomaszka
  10. ŁĘKAWICA - Sala pamięci bł. Michała Tomaszka w domu rodzinnym
  11. PASIERBIEC - Sanktuarium MB Pocieszenia - figura bł. Zbigniewa Strzałkowskiego na drodze krzyżowej (14 stacja)
  12. PIEŃSK - Kaplica cmentarna - dzwon im. Michała Tomaszka
  13. PIEŃSK - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ojca Michała Tomaszka
  14. PIEŃSK - ul. Ojca Michała Tomaszka
  15. RYCHWAŁDEK - Szkoła Podstawowa im. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
  16. SZCZECIN - Bazylika św. Jana Chrzciciela – ul. Bogurodzicy 3A - figura bł. Zbigniewa Strzałkowskiegi i bł. Michała Tomaszka
  17. SZCZEPANÓW – Sanktuarium - Bazylika św. Marii Magdaleny i św. Stanisława – Panteon Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej – figura bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
  18. ŚWIEBODZIN - Mozaika męczenników w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego - (33-114 Świebodzin)
  19. TARNÓW - ul. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego
  20. WŁOCHY - Kaplica pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy - dwa dzwony w dzwonnicy: bł. Zbigniew i bł. Michał
  21. WOLA MIELECKA - Parafia pw. Bożej Opatrzności - dzwon Błogosławiony Zbigniew Strzałkowski
  22. WOLA PASZTOWA - Parafia pw. NMP Matki Kościoła - boczny ołtarz z ikoną błogosławionych męczenników z Pariacoto.
  23. ZAKOPANE - Kaplica pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego - Dom "Kosówka", ul. Strążyska 29.
  24. ZAWADA - Szkoła Podstawowa im. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
  25. ZAWADA - Coroczny "Memoriał im. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego"
  26. ZAWADA - Kościół Parafialny: dzwon im. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego

KAZACHSTAN

  1. NUR-SULTAN (Astana) - Klasztor franciszkański pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

NIEMCY

  1. BLIESKASTEL - BLICKWEILER - Dzwon im. Bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - Wallfahrtskloster der Minoriten Klosterweg 35, 66440 Blieskastel
  2. BLIESKASTEL - BLICKWEILER - Ściana męczenników z okazji 30 rocznicy męczeńskiej śmierci - Wallfahrtskloster der Minoriten Klosterweg 35, 66440 Blieskastel

PERU

  1. CHIMBOTE - Muzeum Braci Męczenników, bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
  2. LIBERTAD (nad Amazonią) - Kaplica bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego
  3. LIMA – dom formacyjny im. Michała i Zbigniewa.
  4. PARIACOTO - dzwon im. Michała i Zbigniewa

SŁOWACJA

  1. BREZNO - Kaplica pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego

UKRAINA

  1. ZINKÓW – Witraż męczenników w kościele - Parafia Trójcy Świętej - ul. Batutina 26

 

WSZELKIE MATERIAŁY O MĘCZENNIKACH - KLIKNIJ TUTAJ: K A T A L O G



Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij