Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Krucjata różańcowa

29.12.2016 admin .

Polska Prowincjałat | Klasztor Św. Antoniego z Padwy

K R U C J A T A   R Ó Ż A Ń C O W A   W   O B R O N I E    P R Z E D    T E R R O R Y Z M E M

Czym jest Krucjata różańcowa?


KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W OBRONIE PRZED TERRORYZMEM jest inicjatywą franciszkanów skierowaną do wiernych, którzy widząc współczesne zagrożenie terroryzmem, pragną modlić się o pokój na świecie oraz za wszystkich poszkodowanych w wyniku działań terrorystycznych. Patronami tej Krucjaty są misjonarze-męczennicy: bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. Michał Tomaszek, którzy zginęli z rąk komunistycznych terrorystów z organizacji „Sendero Luminoso” (Świetlisty Szlak) 9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto w Peru. 
Celem Krucjaty jest modlitwa o Boży pokój na ziemi przez wyzwolenie ludzkości z grzechu nienawiści, rodzącego podziały między ludźmi i narodami. Jest to również modlitwa w obronie przed różnymi formami terroryzmu.

 

Jaki był początek Krucjaty?


Pomysł Krucjaty zrodził się w roku 2016, w dotkniętej atakami terrorystycznymi Belgii. Odważne świadectwo o. Michała i o. Zbigniewa w Pariacoto, ich pokój ducha oraz wierność Chrystusowi sprawiły, że dla wielu zagrożonych ludzi stali się orędownikami przed Bogiem. 5 maja 2016 r. bracia z krakowskiej prowincji franciszkanów zgromadzili się w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla, gdzie przed ołtarzem Matki Bożej Kalwaryjskiej uroczyście rozpoczęli Krucjatę różańcową w obronie przed terroryzmem.

Jak zostać uczestnikiem Krucjaty?


Przystąpienie do Krucjaty dokonuje się przez złożenie dobrowolnej osobistej deklaracji, którą należy wysłać tradycyjnie bądź elektronicznie na adres: 
"KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W OBRONIE PRZEZ TERRORYZMEM"

ul. Hetmana Żółkiewskiego 14
31-539 KRAKÓW

lub
krucjata@franciszkanie.pl

Jakie zobowiązania przyjmuje uczestnik Krucjaty?


- Podstawową formą uczestnictwa jest modlitwa różańcowa i dołączanie do różnych intencji prośby o pokój i obronę osób zagrożonych terroryzmem za wstawiennictwem Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników. 
Inne dobrowolne środki (wynikające z Ewangelii i tradycji Kościoła)

- Dodanie intencji modlitw zawartych w krucjacie, do każdego odmawianego przez siebie różańca jest wystarczającym warunkiem uczestnictwa w Krucjacie. Krucjata nie mnoży różańców, ale mnoży intencje, za które się modli na różańcu uczestnik krucjaty.
- Ofiarowanie postu lub uczynków miłosierdzia w intencjach pokoju i ochrony przed terroryzmem
- Nawiedzanie bazyliki św. Franciszka w Krakowie lub innych miejsc kultu bł. Zbigniewa i bł. Michała. Informację o aktualnych miejscach kultu, gdzie znajdują się relikwie pierwszego stopnia Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników, można znaleźć na stronie:  www.krucjata.franciszkanie.pl  

Wszechmogący Boże, który uczyniłeś Błogosławionych Zbigniewa i Michała odważnymi świadkami Ewangelii aż do przelania krwi, udziel nam przez ich wystawiennictwo Twojego pokoju i ochraniaj wszystkich zagrożonych terroryzmem. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Krucjata różańcowa w obronie przed terroryzmem zrodziła się wśród wiernych świeckich, a franciszkanie z prowincji krakowskiej są jej duchowymi opiekunami. Krucjata nie stanowi żadnej nowej organizacji ani struktury w Kościele. 

Wykaz miejsc relikwii 1 stopnia "ex ossibus" męczenników z Pariacoto
bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
 

stan na dzień - 01.11.2019 r.

POLSKA

  1. BIAŁOGARDA – Parafia św. Jana Chrzciciela – Białogarda 21, 84-352 Wicko
  2. BIAŁYSTOK - Sanktuarium św. Wojciecha – ul. Warszawska 46a
  3. BIELSKO-BIAŁA – Parafia Katedralna św. Mikołaja – Plac św. Mikołaja 16
  4. BIELSKO-BIAŁA – Parafia N.M.P. Królowej Polski - ul. N.M.P.Królowej Polski 15
  5. BIELSKO-BIAŁA – Parafia Opatrzności Bożej – Plac Opatrzności Bożej 19
  6. BIELSKO-BIAŁA – Parafia św. Józefa – ul. Tuwima 62
  7. BOLECHOWICE - Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła - ul. Winnica 3
  8. BRZEZIE – Parafia NMP Matki Kościoła – ul. Narodowa 114
  9. BRZEZINY – Parafia Wszystkich Świętych – ul. Chęcińska 312
  10. BRZOZÓW – Parafia Przemienienia Pańskiego – ul. Plac Grunwaldzki 2
  11. BRZOZÓW – Szpital Onkologiczny – Kaplica Świętej Rodziny
  12. BYDGOSZCZ – FORDON – Parafia św. Łukasza Ewangelisty – ul. Gen. Bora-Komorowskiego 14
  13. BYDGOSZCZ – Parafia MB Fatimskiej – ul. Ogrody 18
  14. BYDGOSZCZ – Parafia św. Mateusza Ap. i Ew. – ul. Skarżyńskiego 4
  15. BRZEZINY ŚLĄSKIE k/Piekar Śląskich – Parafia NSPJ – ul. Górnicza 30
  16. BRZEŹNICA – Parafia NSPJ – ul. Kościelna 1
  17. BUDZÓW – Parafia MB Pocieszenia – 34-211 Budzów 9
  18. CIEPŁOWODY – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Ząbkowicka 31
  19. CHĘCINY – Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Franciszkańska 10
  20. CZARNY DUNAJEC – Parafia Przenajświętszej Trójcy – ul. Rynek 34
  21. CZERNICHÓW – Parafia Matki Bożej Częstochowskiej – ul. Kościelna 10
  22. CZERNIKOWO – Parafia św. Bartłomieja – ul. 3 Maja 13
  23. DARŁOWO – Parafia MB Częstochowskiej – ul. Franciszkańska 4
  24. DARŁÓWKO – Parafia św. Maksymiliana Kolbe – ul. Gdyńska 3
  25. DĄBROWA GÓRNICZA – GOŁONÓG – Parafia św. Antoniego z Padwy (Sanktuarium) – ul. Kościelna 20
  26. DĄBROWICA – Parafia św. Maksymiliana M.Kolbego – 23-400 Dąbrowica
  27. DOMATKÓW – Parafia Bożego Miłosierdzia- Domatków 209 k/Kolbuszowa
  28. DOROHUSK - Parafia św. Jana Nepomucena – ul. I Armii WP 73
  29. DZIERŻONIÓW - Parafia Królowej Różańca Świętego – ul. Wzgórze JPII 1
  30. ELBLĄG – Wyższe Seminarium Duchowne – ul. Bożego Ciała 10
  31. EŁK – Parafia św. Wojciecha – Katedra – ul. Tadeusza Kościuszki 16
  32. GARDAWICE – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Dojazdowa 32
  33. GDAŃSK – Kuria Franciszkanów
  34. GDAŃSK – Kościół św. Trójcy  – ul. Świętej Trójcy 4
  35. GDYNIA – Parafia św. Andrzeja Boboli – Plac św. Andrzeja 1
  36. GDYNIA – Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – ul. Armii Krajowej 25
  37. GDYNIA – Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe – ul. Ujejskiego 40
  38. GŁĘBOWICE – Parafia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Głębowice 46
  39. GŁOGÓWEK – Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej – ul. Klasztorna 3
  40. GŁOWIENKA – Parafia św. Maksymilian – ul. Franciszkańska 39
  41. GNIEZNO – Parafia Wniebowzięcia NMP – ul. Franciszkańska 12
  42. GOŁKOWICE – Parafia św. Antoniego Padewskiego – Gołkowice Górne 41
  43. GWIZDÓW – Parafia św. M.B. Pocieszenia – Gwizdów 49
  44. HARMĘŻE – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Franciszkańska 12
  45. HORYNIEC ZDRÓJ – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Konopnickiej 2
  46. IMBRAMOWICE – Klasztor Sióstr Kanoniczek – ul. Norberta 105
  47. JANKOWICE k/Rybnika – Parafia NMP Królowej Rodzin – ul. Górnicza 2
  48. JASŁO – Parafia św. Antoniego (Sanktuarium) – ul. Szopena 1
  49. JANOWICE – Parafia św. Józefa Robotnika – ul. Janowicka 138
  50. JAWORZYNKA – Pustelnia Franciszkańska – Jaworzynka 425
  51. JEŻOWE – Parafia św. Jana Chrzciciela – Jeżowe 809
  52. JEŻÓW – Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP – al. 3 Maja 30
  53. JUTRZYNA - Diecezjalne Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu – Jutrzyna 71
  54. JORDANÓW – Parafia Przenajświętszej Trójcy – ul. Kolejowa 8
  55. KALNA – Parafia św. Antoniego – ul. Kościelna 195
  56. KALWARIA PACŁAWSKA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego (Sanktuarium)
  57. KALWARIA PACŁAWSKA – NOWICJAT FRANCISZKANÓW
  58. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – Sanktuarium – ul. Bernardyńska 46
  59. KAŁKÓW-GODÓW - Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski
  60. KAZIMIERZA WIELKA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Sienkiewicza 3
  61. KĘPIE ZALESZAŃSKIE – Fundacja Z Serca Dla Serca – ul. Św. Jana Pawła II 7
  62. KIELCE – Parafia św. Franciszka z Asyżu – ul. Warszawska 33
  63. KŁODZKO – Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji – ul. Łukasińskiego 34
  64. KOLBUSZOWA – Parafia Wszystkich Świętych – ul. Narutowicza 6
  65. KOSZYCE WIELKIE – Parafia NSPJ – ul. Główna 45
  66. KORONOWO - Parafia Wniebowzięcia NMP - ul. Bydgoska 23
  67. KOTY – Parafia św. App. Piotra i Pawła – ul. Szkolna 7
  68. KOWARY – Parafia Imienia NMP – Plac Franciszkański 1
  69. KRAKÓW – SIOSTRY ALBERTYNKI – ul. Woronicza 10
  70. KRAKÓW – Bazylika św. Franciszka z Asyżu – Plac Wszystkich Świętych 5
  71. KRAKÓW – Parafia bł. Jerzego Popiełuszki – ul. Agatowa 39
  72. KRAKÓW – Parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu – ul. Ojcowska 1
  73. KRAKÓW – SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI (kaplica) – ul. Parkowa 11b
  74. KRAKÓW – SIOSTRY SERCANKI (kaplica) – ul. Garncarska 24
  75. KRAKÓW – SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – ul. Grodzka 54
  76. KRAKÓW – Kuria Franciszkanów – ul. Żółkiewskiego 14
  77. KRAKÓW - KURIA METROPITALNA (kaplica) – ul. Franciszkańska 3
  78. KRAKÓW – WSD Archidiecezji Krakowskiej – ul. Podzamcze 8
  79. KRAKÓW – WSD FRANCISZKANIE – ul. Franciszkańska 4
  80. KRAKÓW – UPJPII (kaplica) – ul. Kanonicza 25
  81. KRAKÓW - Parafia MB Dobrej Rady – ul. Dygasińskiego 44A
  82. KRAŚNIK – Parafia Miłosierdzia Bożego – ul. Św. Faustyny 8
  83. KROSNO -  Parafia Nawiedzenia NMP – ul. Franciszkańska 5
  84. LEGNICA - Legnicka Kuria Biskupia - ul. Jana Pawła II 1
  85. KWILCZ – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Kard. Wyszyńskiego 42
  86. LEGNICA – Parafia Jana Chrzciciela – ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1
  87. LESZCZYNY k/ RYBNIKA – Parafia św. Andrzeja Boboli – ul. Ks. Pojdy 104
  88. LEŚNA k/ ŻYWCA – Parafia św. Michała Archanioła – Leśna 414 - Żywiec
  89. LEŻAJSK – Sanktuarium Zwiastowanie NMP– Plac Mariacki 8
  90. LĘBORK – Parafia św. Jakuba Apostoła – ul. Basztowa 8
  91. LIMANOWA – Sanktuarium MB Bolesnej – ul. Jana Pawła II 1
  92. LUBAWA – Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła – ul. Kupnera 22
  93. LUBAWA – Kaplica św. Antoniego i bł. bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego – ul. Kupnera 22
  94. LUBIĄŻ – Parafia św. Walentego – ul. Księcia B. Wysokiego 34
  95. LUBLIN – Parafia św. Antoniego z Padwy – ul. Kasztanowa 1
  96. LUBLIN – Parafia św. Józefa – ul. Filaretów 7
  97. LUBLIN – Klasztor Franciszkanów (domowa kaplica) – ul. Parysa 40
  98. LUBLIN – Parafia św. Alberta – ul. Willowa 15
  99. LUBLIN – Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka – ul. Kraśnicka 76
  100. LUBOMIERZ – Parafia św. Józefa 
  101. LWÓWEK ŚLĄSKI – Parafia św. Franciszka z Asyżu – ul. Szkolna 1
  102. ŁASK – Parafia Świętej Faustyny Kowalskiej – ul. Batorego 31
  103. ŁĘKAWICA – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Aleja JPII 2
  104. ŁOMŻA – Parafia pw. Krzyża Świętego – ul. Zawadzka 55
  105. ŁOMŻA – WSD – Pl. Papieża Jana Pawła II 1
  106. ŁOPUSZNO – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Strażacka 1
  107. ŁÓDŹ – Parafia MB Jasnogórskiej – ul. Mikołaja Gogola 12
  108. MAŁOGOSZCZ – Parafia Wniebowzięcia NMP – ul. Włoszczowska 11
  109. MIEDNIEWICE - SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – Miedniewice 90
  110. MIERZYN – Fundacja Fiat Voluntas Tua – Osiedle Pod Lipami 1
  111. MIERZYN – Parafia Matki Bożej Bolesnej – ul. Welecka 17
  112. MYSŁOWICE – Parafia św. Józefa – ul. PCK 209
  113. NIEDZICA – Parafia św. Bartłomieja Apostoła – ul. 3 Maja 91
  114. NIEPOKALANÓW – Bazylika NMP – Teresin - ul. M. Kolbego 5
  115. NIEPOKALANÓW - Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej – ul. Długa 42
  116. NIEPOŁOMICE – Parafia Dziesięciu Tysięcy Męczenników – ul. Piękna 2
  117. NIWNICA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – Niwnica 96
  118. NOWE MIASTO LUBELSKIE – Parafia św. Tomasza Apostoła – ul. Kościelna 10
  119. OŁAWA – Parafia NMP Różańcowej – ul. Polna 19A
  120. OŁPINY – Parafia Wniebowzięcia NMP – Ołpiny 56
  121. OSTROŻNE – SZUMOWO – Parafia N.M.P. Częstochowskiej – ul. 1 Maja 60
  122. OSTRÓDA – Parafia św. Franciszka z Asyżu (Centrum MI) – ul. Franciszkańska 1
  123. PABIANICE – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe – ul. Jana Pawła II 46
  124. PASIERBIEC – Parafia Matki Bożej Pocieszenia (Sanktuarium)
  125. PASŁĘK – Parafia św. Jana Chrzciciela – Zielonka Pasłęcka 59, 14-400 Pasłęk
  126. PIASECZNO – Kaplica pw. Miłosierdzia Bożego - Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza - ul. Jasna 2
  127. PIASECZNO – Kaplica pw. NSPJ – Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza - ul. Kościelna 9
  128. PIEKARY ŚLĄSKIE – Sanktuarium MB Piekarskiej – ul. Ficka 7
  129. PIEŃSK – Parafia św. Franciszka – ul. Świerczewskiego 37
  130. PŁOCK – Parafia Ducha Świętego – ul. Asnyka 2
  131. PŁOCK – Wyższe Seminarium Duchowne – ul. Abpa A. J. Nowowiejskiego 2
  132. POŁOMIA – Parafia św. Mikołaja – 38-115 Połomia
  133. PORONIN – Parafia św. Marii Magdaleny – ul. J. Piłsudskiego 17
  134. POZNAŃ – Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania – ul. Franciszkańska 2
  135. POZNAŃ – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Stolarska 7
  136. PRZEMYŚL – Parafia św. Marii Magdaleny – ul. Franciszkańska 2a
  137. RABKA-ZDRÓJ – Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus – ul. Parkowa 9
  138. RADOM – Parafia Chrystusa Króla – ul. Orląt Lwowskich 9
  139. RADOMSKO – Sanktuarium MB Bolesnej - ul. Narutowicza 3
  140. RADOSZOWY – Parafia św. Jadwigi – ul. Główna 46
  141. RADZIEJÓW – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Franciszkańska 4
  142. RUMIA – Parafia Bł. Edmunda Bojanowskiego – ul. Bł. E. Bojanowskiego 1
  143. RÓŻANKA – Parafia Wniebowzięcia NMP – Różanka 15, 57-530 Międzylesie
  144. RYBNIK ZAMYSŁÓW – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Franciszkańska 22
  145. RYCHWAŁD – Parafia św. Mikołaja Biskupa – ul. Franciszkańska 1
  146. SANDOMIERZ – Klasztor Sióstr Klarysek – Pl. Św. Wojciecha 5
  147. SANOK – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matko Boże Pocieszenia – ul. Franciszkańska 7
  148. SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI – Nowicjat Braci Kapucynów
  149. SIECHNICE – Parafia Niepokalanego Serca NMP – ul. Kościelna 4
  150. SIEDLCE – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Kazimierzowska 128
  151. SIEMIANOWICE ŚL. – BYTKÓW – Parafia Ducha św. – ul. Węglowa 7a
  152. SIEMIANOWICE ŚL. – Parafia św. Michała Archanioła – ul. Kościelna 1
  153. SITANIEC - SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – Sitaniec 170
  154. SKARYSZEW – SIOSTRY KLARYSKI (kaplica) – ul. Wojska Polskiego 7
  155. SKARŻYSKO KAMIENNA – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Rynek 64
  156. SKĘPE – Sanktuarium Maryjne – ul. Klasztorna 5
  157. SKIERKOWIZNA – Parafia św. Andrzeja Boboli – Skierkowizna 8
  158. SŁUPSK – Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji – ul. H. Pobożnego 7
  159. SMARDZEWICE – Parafia św. Anny (Sanktuarium) – ul. Głowna 11
  160. STARGARD – Parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata – ul. Nowakowskiego 2
  161. STEBLOW – Parafia św. Piotra i Pawła – 48-300 Krapkowice
  162. STRACHOCINA – Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej – Strachocina 1a
  163. STRASZĘCIN – Parafia Wszystkich Świętych – Straszęcin 86
  164. STRYKOWO – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Bukowska 63
  165. STRZEGOMIANY – III Zakon Habitowy Kanoników Regularnych – ul. Św. Norberta 556
  166. STUDZIONKA – Parafia Wniebowzięcia NMP – ul. Jedności 14
  167. SUWAŁKI – Parafia Bożego Ciała – ul. 11 Listopada 6
  168. SZCZECIN - Bazylika św. Jana Chrzciciela – ul. Bogurodzicy 3A
  169. SZCZECIN - Kuria Biskupia - Kaplica - ul. Papieża Pawła VI 4
  170. SZCZECIN – Parafia Niepokalanego Serca NMP – ul. Rydla 61
  171. SZKLARSKA PORĘBA – Parafia Bożego Ciała – ul. Ks. Kard Wyszyńskiego 2
  172. TARNÓW – BAZYLIKA KATEDRALNA – ul. Kapitulna 2
  173. TARNÓW – Parafia Miłosierdzia Bożego – ul. Klikowska 21
  174. TARNÓW – WSD – ul. Piłsudskiego 6
  175. TORUŃ – Parafia św. Antoniego – ul. Św. Antoniego 4
  176. TORUŃ - Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
  177. TRZEBINIA k/ŻYWCA – Parafia Matki Bożej Różańcowej
  178. UNIEJÓW - Parafia św. Floriana - Plac Kolegiacki 2
  179. WAŁBRZYCH – Parafia św. Barbary – ul. 11 Listopada 61
  180. WARA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – Nozdrzec 36
  181. WARNICE – Parafia NMP Matko Kościoła – Warnice 58
  182. WARSZAWA – Pallotyński Sekretariat Misyjny – ul. Skaryszewska 12
  183. WARSZAWA – PAŁAC PREZYDENCKI – Kaplica – ul. Krakowskie Przedmieście 48/50
  184. WARSZAWA – Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP – ul. Gen. K. Sosnkowskiego 34
  185. WARSZAWA – Centrum Formacji Misyjnej – ul. Byszewska 1
  186. WARSZAWA – Parafia św. Wincentego Pallottiego – ul. Skaryszewska 12
  187. WIELICZKA - Parafia św. Franciszka z Asyżu - ul. Br. Alojzego Kosiby 31
  188. WIELKA WIEŚ – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – 32-830 Wojnicz
  189. WIERZBICA – Parafia św. Stanisława Bpa i Męczennika – ul. Partyzantów 1
  190. WODZISŁAW ŚLĄSKI – ZAWADA – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Paderewskiego 198
  191. WOLICA – Parafia św. Maksymiliana M. Kolbe – ul. Szkolna
  192. WOŁÓW - Parafia św. Wawrzyńca - ul. Ks. Bosaka 21
  193. WOŁÓW - Zakład Karny - Kaplica św. Maksymilina M.Kolbego - ul. Więzienna 6
  194. WROCŁAW – Parafia św. Andrzeja Apostoła – ul. Boguszowska 84
  195. WROCŁAW – Parafia św. Karola Boromeusza – ul. Krucza 58
  196. WROCŁAW - Parafia NMP Królowej Polski - ul. Jerzmanowska 96
  197. WROCŁAW - Parafia św. Jerzego, męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego - ul. Biegła 3
  198. WROCŁAW – Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych – ul. Świątnicka 32
  199. WROCŁAW – Parafia św. Alberta Wielkiego – ul. Redycka 10-12
  200. WROCŁAW – Parafia św. O.Pio – ul. Ołtaszyńska 114
  201. WROCŁAW – Wyższe Seminarium Duchowne – Plac Katedralny 14
  202. WYŻNE – Parafia MB. Wspomożenie Wiernych – Wyżne 38, 38-120 Czudec
  203. ZABRZE – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa – ul. Kard. Wyszyńskiego 14
  204. ZAKOPANE – Kaplica – „Dom Kosówka” – ul. Strążyska 29
  205. ZAKOPANE – Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty – ul. Harenda 14 A
  206. ZALESIE DOLNE - Kaplica, "Schronienie dla kobiet, im. Błogosławionych Męczenników o. Michała i o. Zbigniewa"
  207. ZALESIE GÓRNE - Parafia św. Huberta – ul. Białej Brzozy 23
  208. ZAWADA – Parafia św. Marcina – Zawada 47
  209. ZIELONA GÓRA – Parafia św. Franciszka z Asyżu – ul. Kilińskiego 5
  210. ZIELONA GÓRA – Parafia św. Jadwigi Śląskiej – ul. Mickiewicza 14
  211. ŻARÓW – Parafia Królowej Polski – ul. Myśliwska 3
  212. ŻYWIEC – Parafia Chrystusa Króla – ul. Ks. Piotra Skargi 5
  213. ŻYWIEC – Parafia św. Maksymiliana M. Kolbego – ul. Krakowska 104

ALBANIA

  1. KRUJE – Famulia e Shen Gjon
  2. Mallkuc-Koder – Parafia św. Mikołaja
  3. TIRANA – Parafia Famulia

ANGLIA

  1. BIRMINGHAM – Parafia św. Michała Archanioła, 6 New meeting Street Birmingham B4 7UG 
  2. OXFORD – The Friary, St. Mary’s Road, OX4 1RU Oxford, Great Britain

ARGENTYNA

  1. PUERTO LIBERTAD – Parroquia Sagrado Corazon De Jesus

AUSTRALIA

  1. SPRINGVALE – St. Joseph Parish

AUSTRIA

  1. GRAZ – Stud. Benedettino  
  2. INNSBRUCK – Hl. Sebastian

BELGIA

  1. ANTWERPIA – Kościół św. Teresy - Misja Polska – Oude Steenweg 66
  2. BRUKSELA – Kościół św. Antoniego z Padwy – 19 rue d’Artois, 1000 Bruxelles
  3. BRUKSELA – Kościół św. Elżbiety – Misja Polska – Rue Portaeis 24
  4. NAMUR – Catt.S.Aubain

BURKINA FASO

  1. SABOU- Paroisse Saint Luc

BOLIWIA

  1. COCHABAMBA – Parafia MB z Karmelu i św. Maksymiliana – Casilla 4135
  2. COCHABAMBA – Seminarium Franciszkanów – Casilla 159
  3. MONTERO – Parafia Matki Bożej Miłosierdzia – Casilla 75
  4. ORURO – Katedra Wniebowzięcia NMP – Casilla 368
  5. SANTA CRUZ DE LA SIERRA – Parafia MB Wniebowziętej - Casilla 5294
  6. SUCRE – Parafia św. Franciszka z Asyżu – Casilla 106

BRAZYLIA

  1. BARRETOS - Noviciado - Congregação dos Padres do Sagrado Coração de Jesus
  2. JACAREPAGUA – Parr. Santa Luiza
  3. OLIVEIRA - Nossa Senhora de  Oliveira - Goitacazes, 451 Dom Bosco Oliveira
  4. PARANATINGA - Parroquia Inmaculado Corazón de María Caixa
  5. RIO DE JANEIRO – Paróquia Santa Luzia – Avenida das Lagoas, 12 – Gardênia Azul
  6. VITORIA DE SANTO ANTAO-PE - Santo Antão e da Matriz de Nossa Senhora do Livramento – Oratorio Itinerante Sacrae Reliquie

KANADA

  1. EPWORTH AVENUE – Parafia Chrystusa Króla Wszechświata – Canada N6A 2M3

CZECHY

  1. BAKOV – Parafia – ul. Mtrove 83
  2. JAROMĔŘ – Parafia św. Mikołaja z Jaroměřa

EKWADOR

  1. SANTO DOMINGO de los Tsàchilas - par. Św. Antoniego z Padwy, calle Bello Horizonte y Valencia
  2. QUITO – Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza – calle K y Asunos POb
  3. QUITO -  Kaplica domu formacyjnego OFMConv im. Św. Maksymiliana Marii Kolbe -  Calle Isla Seymour N43-207 y Río Coca.

FILIPINY

  1. MAKATI CITY – Cytyland Pasong Tamo

FRANCJA

  1. CHANTILLY – Parafia Personalna Misji Katolickiej – ul. 24, Allee du Valois
  2. CORBEIL – ESSONNES – Parafia św. Pawła – ul. 118, Boulevend J.F. Kennedy
  3. PARYŻ – Bazylika MB Zwycięskiej – ul. 6, Rue Notre-Dame des Victoires
  4. PARYŻ – Kaplica Gwardii Republikańskiej – ul. 1, Avenue Delcasse

HISZPANIA

  1. AVILA - Orden S.Augustin OSA – Sotillo de la Adrada
  2. AVILA – Conversion Adrada
  3. BADALONA – Parr. San Sebastia

HOLANDIA

  1. DEN BOSCH - Rzymskokatolicka Polska Parafia - Scarlattilaantje 13; 1431 XV Aalsmeer

KAZACHSTAN

  1. NUR-SULTAN (Astana) – Klasztor bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka – ul. Tashenova 26, P.P. Box 622, 010010

KENIA

  1. CABA – CONDOR ZISO – Parafia
  2. CORDOBO – Saidan – Klasztor św. Antoniego
  3. NAKURU – Mary Mother
  4. SUBUKIA – Narodowe Sanktuarium Maryjne

KOLUMBIA

  1. FILANDIA – Parafia bł. Jana Dunsa Szkota

LITWA

  1. WILNO – Parafia Wniebowzięcia NMP - ul. Pirciupiu 3
  2. WILNO – Hospicjum dla dzieci

NIEMCY

  1.  BLIESKASTEL - Klasztor pw. Matki Bożej Bolesnej – Klosterweg 35
  2.  BLIESKASTEL – Parafia św. Franciszka z Asyżu – Schlossbergstr 47
  3.  BOGENBERG - Klasztor pw. Wniebowzięcia NMP – Bogenberg 10
  4.  NEUSTADT - Klasztor pw. Św. Feliksa – Felixallee 32
  5.  OGGERSHEIM - Parafia św. Franciszka z Asyżu – Kapellengasse 10
  6.  RATINGEN – Kościół św. Suibertusa – Schützenstraße 58
  7.  WALLDURN – Parafia św. Grzegorza – ul. Burgstrasse 26
  8.  WERDOHL – Klasztor Franciszkanów – Neustadtstr. 34
  9.  WIESBADEN – Polska Misja Katolicka – Lessingstraße 19          

PARAGWAJ 

  1. AREGUA - COCUE GUAZU – Kaplica Przenajświętszej Krwi Chrystusa - 17 de Setiembre 757, Areguá – Cócue Guazú
  2. AREGUA - COCUE GUAZU – Nowicjat Zgromadzenia Sióstr Miłosiernych Trzeciego Zakonu Świętego Franciszka z Asyżu z Opawy
  3. AREGUA – ITAUGUA - dom formacyjny (nowicjat) OFMConv - FALC Zona Sur
  4. ASUNCION - Klasztor OFMConv Zwiastowania N.M.P
  5. GUARAMBARE - Klasztor OFMConv i Parafia Narodzenia N.M.P

PERU

  1.  CHIMBOTE - Casa Paz y Bien - Diócesis de Chimbote
  2.  CHIMBOTE - San Francisco de Asís -  Urbanización 21 de Abril
  3.  CHIMBOTE - Santuario Señor de la Vida - Diócesis de Chimbote
  4.  CHIMBOTE - Seminario Mayor San José - Diócesis de Chimbote
  5.  IQUITOS – Parafia św. Piotra Rybaka – Bellavista Nanay
  6.  IQUITOS – Señor de los Milagros – Moronacocha
  7.  LIMA - Hermanas Agustinas – Monasterio de la Encarnación - Avenida Brasil
  8.  LIMA – Kaplica św. Benedykta z Nursji - «Misioneras PAX VOBIS»
  9.  LIMA - Nuestra Señora de la Piedad - Jr. La Castellana 102 Villa Jardían, San Luis
  10.  LIMA - Pax Televisión – Comunidad Pax Vobis - Av. Buganvillas 155 Valle
  11.  LIMA – Papieskie Dzieła Misyjne – Jiron Mariscal Miller 1524
  12.  LIMA – Ass. Punto Cuore – San Martin de Porres La Ensenada – Lima Nord
  13.  LIMA – Orden S.Augustin OSA – Pueblo Libre, Lima
  14.  PARIACOTO - Grób Męczenników
  15.  PARIACOTO - Señor de Mayo - Pariacoto via Casma  
  16.  PARIACOTO – Siostry Klaryski
  17.  PUERTO YURINAKI – Assunzione della BMV
  18. SANTA KRUZ DE LA FLORES

REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA (RŚA)

  1. BIMBO – Parafia św. Antoniego z Padwy
  2. BOUAR – Kaplica pw. Krzyża z San Damiano
  3. NGAOUNDAYE – Kaplica pw. Św. Franciszka i  św. Klary

RUMUNIA

  1. ROMAN – Seminarium

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI (RPA)

  1. DE AAR – Klasztor Sióstr Rodziny Maryi

ROSJA

  1. ASTRACHAŃ – Klasztor Wniebowzięcia N.M.P, ul. Pobiedy 3, 414000, Astrakhan
  2. BŁAGOWIESZCZEŃSK – Parafia Przemienienia Pańskiego – ul. Krasnoflotskaja 151
  3. CZERNIACHOWSK – Klasztor św. Antoniego Cudotwórcy – ul. Tukhachevskogo 6
  4. KALININGRAD – Parafia św. Rodziny – ul. Lesopilnaja 72
  5. MOSKWA – Klasztor św. Franciszka – ul. Shmitovsky Proyezd, 2/2, 123100 Moskva
  6. SANKT-PETERSBURG – Klasztor św. Antoniego Cudotwórcy – ul. 9 Krasnoarmieyskaya 10 A

SŁOWACJA

  1. BRATYSŁAWA – Parafia Matki Bożej
  2. BRATYSŁAWA – Klastor Minoritov - Namiestie sv. Frantiska 4
  3. BRATYSŁAWA – Parafia Królowej Rodzin – Teplicka 2
  4. BREHOV - Klastor Minoritov – Klastorna 31 -
  5. BREZNO - Kaplica - Siostry Szkolne św. Franciszka
  6. KYSUCKE NOVE MESTO – Parafia Panny Marii – Komenskeho 1157
  7. LEVOCA - Klastor Minoritov – Kosicka 2
  8. PRESOW – Kaplica Wszystkich Świętych – ul. Frantiskanske nam. 2, 08001 Presov
  9. RAD – Parafia Najświętszej Trójcy – Hlavna Ulica 78
  10. SPISSKY STVRTOK - Klastor Minoritov - Namiestie Slobody 4

SZWECJA

  1. ANGERED – Parafia św. Pawła od Krzyża – Titteridammstigen 4
  2. BORӒS – Parafia św. Zygfryda – Fjӓllgatan 34
  3. JӦNKӦPING – Klasztor św. Franciszka z Asyżu – Klostergatan 70 B
  4. JӦNKӦPING – Parafia św. Franciszka z Asyżu – Klostergatan 70 B
  5. SALTSJӦ-DUVNӒS – Parafia św. Konrada – Salltsjӧbadsvӓgen 4
  6. SKӦVDE – Parafia św. Brynolfa i św. Heleny – Skolgatan 17
  7. VENDELSӦ – Parafia św. Rodziny – Vendelsӧmalmsvӓgen 39

UGANDA

  1. MATUGGA – Parafia św. Franciszka z Asyżu – PO BOX 11603 Kampala

UKRAINA

  1. BOŁSZOWCE – Parafia Nawiedzenia NMP - Sanktuarium Matki Bożej Bołszowieckiej - ul. Jana Franko 4
  2.  BORYSPOL – Parafia Przemienienia Pańskiego – ul. Dzierżyńskiego 15
  3.  KREMENCZUK – Parafia św. Józefa – ul. Sumska 82
  4.  MAĆKOWCE – Parafia NMP Anielskiej – ul. Gagarina 45/1
  5.  LWÓW – Parafia św. Antoniego (Sanktuarium) – ul. Łyczakowska 49 a
  6. ZINKÓW - Parafia Trójcy Świętej - ul. Batutina 26

USA

  1. ALGONQUIN – Parafia św. Małgorzaty Marii - 111 South Hubbard Street, Algonquin IL, 60102
  2. ARROYO – Nowicjat Franciszkanów
  3. BOSTON – Parafia MB. Częstochowskiej – 655 Dorchester Avenne South Boston
  4. BROOKLYN – Parafia – Most Holy Trinity St. Marys Johnson Ave 153 B, Ny 11206
  5. CHICAGO – Parr.S.Ita
  6. CHICAGO – Holy Trinity Polish Mission – 1118 N. Noble Street
  7. DOYLESTOWN PA – Amerykańska Częstochowa – Box 2049, 654 Ferry Road
  8. FILADELFIA – Parafia św. Wojciecha – 2645 E Allegheny Avenue
  9. HARVARD – Parafia św. Józefa – 101 Church Street, Harvard, IL 60033
  10. LOMBARD – Parafia Bożego Miłosierdzia – 21W411 Sunset Ave, Lombard, IL 60148
  11. MARYTOWN – Sanktuarium św. M. Kolbe – 1600 W. Park Avenue, Libertyville
  12. NEW BRITAIN – Parafia Najświętszego Serca
  13. NOWY JORK – Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika – 101 Ast 7 Street
  14. NOWY JORK – Parafia św. Wojciecha -  52-29 83rd Street, ELMHURST, NY 11373
  15. PERTH AMBOY - Saint John Paul II Parish - 490 State Street - Perth Amboy
  16. REMEOVILLE – Parafia św. Andrzeja Apostoła – Glen Ave 530
  17. ROCKFORD – Parafia św.św. Apostołów Piotra i Pawła – 617 Lincoln Ave, Rockford, IL 61102
  18. ROCKFORD – Parafia św. Stanisława Kostki – 201 Buckbee St
  19. SILVER SPRING – Parafia MB Królowej Polski i św. Maksymiliana M. Kolbe – 9700 Rosensteel Ave
  20. SUMMIT – Parafia św. Błażeja – 6101 S. 75 th, IL 60 501
  21. VALLEJO - Parafia
  22. WASZYNGTON, DC – Katolicki Uniwersytet Ameryki – 620 Michigan, Ave NE 20064
  23. WHEELING – Diocese of Wheeling
  24. WHEELING – Parafia św. Józefa Robotnika – 181 West Dundee Road Wheeling, IL 60090

UZBEKISTAN

  1.  BUCHARA – Parafia św. Andrzeja Apostoła – ul. Shark – 2, 37/11
  2.  FERGANA – Parafia NMP – ul. Tashkentskaya
  3.  TASHENT – Parafia Serca Pana Jezusa – ul. Musahanowa 80/81
  4.  SAMARKANDA – Parafia św. Jana Chrzciciela – ul. Koshgari

WĘGRY

  1. BUDAPESZT – Polska Parafia Personalna – Ӧhegy 11
  2. EGER – Parafia św. Antoniego z Padwy – Dobó 4

WIETNAM

  1. HO CHI MINH (SAIGON) – St. Anthony Seminary

WŁOCHY

  1. ABDIDONA – Parr. S. Michele
  2. AMANTEA – Klasztor św. Barnarda
  3. CASALE MONFERRATO – Curia Vescovile   
  4. GALLIPOLI – Klasztor Karmelitanek -  Via Muzio 14
  5.  PADWA – Bazylika św. Antoniego z Padwy – Piazza del Santo 11
  6.  PADWA – Klasztor Sióstr Klarysek
  7.  PADWA – Dom Zakonny Salezjanów
  8.  PALERMO – Parrocchia Sacro Cuore
  9.  PALMI – Klasztor św. Franciszka
  10.  PARMA – Klasztor św. Franciszka
  11.  RZYM - Bazylika św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej - Piazza di San Bartolomeo all'Isola, 22
  12.  RZYM – Ancelle Del S. Cuore Di Gesu – Via Parre 16
  13.  SIBARI – Parafia św. Józefa
  14.  S. GIOVANNI LA PUNTA – Commissione Maria SS.ma Addolorata – Via Etna 102
  15.  TORINO – Parafia św. Agnieszki – Via Volturno 2
  16.  TRENTO – Collegio Arcivescovile
  17.  TRAVENNA - Parafia

********************************************************

Kościoły, kaplice, sale, ulice, dzieła i inne miejsca pod wezwaniem bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

stan na dzień - 10.08.2019 r.

POLSKA

  1. BIELSKO-BIAŁA - Parafia N.M.P. Królowej Polski - ul. N.M.P.Królowej Polski 15 – witraż męczenników w kościele.
  2. KALWARIA PACŁAWSKA - Inauguracja Krucjaty Różańcowej pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego (05.05.2016)
  3. KOWARY - Klasztor Franciszkanów - Sala im. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
  4. KRAKÓW - Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto
  5. KRAKÓW - Comiesięczne Msze św. z Męczennikami z Pariacoto w Bazylice św. Franciszka z Asyżu
  6. LEGNICA - Ulica im. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego.
  7. ŁĘKAWICA – Hala widowiskowo-sportowa im. Ojca Michała Tomaszka „Pod Czohem”– ul. Sportowa 5
  8. ŁĘKAWICA - Szkoła Podstawowa im. bł. Michała Tomaszka
  9. ŁĘKAWICA - Sala pamięci bł. Michała Tomaszka w domu rodzinnym
  10. PIEŃSK - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ojca Michała Tomaszka
  11. PIEŃSK - ul. Ojca Michała Tomaszka
  12. RYCHWAŁDEK - Szkoła Podstawowa im. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
  13. TARNÓW - ul. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego
  14. ZAKOPANE - Kaplica pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego - Dom "Kosówka", ul. Strążyska 29.
  15. ZAWADA - Szkoła Podstawowa im. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
  16. ZAWADA - Coroczny "Memoriał im. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego"
  17. ZAWADA - Kościół Parafialny: dzwon im. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego

KAZACHSTAN

  1. NUR-SULTAN (Astana) - Klasztor franciszkański pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

NIEMCY

  1. BLIESKASTEL - BLICKWEILER - Dzwon im. Bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - Wallfahrtskloster der Minoriten Klosterweg 35, 66440 Blieskastel

PERU

  1. CHIMBOTE - Muzeum Braci Męczenników, bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
  2. LIBERTAD (nad Amazonią) - Kaplica bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego
  3. LIMA – dom formacyjny im. Michała i Zbigniewa.

SŁOWACJA

  1. BREZNO - Kaplica pw. bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego

UKRAINA

  1. ZINKÓW – Witraż męczenników w kościele - Parafia Trójcy Świętej - ul. Batutina 26

 

WSZELKIE MATERIAŁY O MĘCZENNIKACH - KLIKNIJ TUTAJ: K A T A L O G



Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij