Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kurs Odnowy Duchowej w Bołszowcach

05.02.2019 . kg

Bołszowce | Klasztor bł. Jakuba Strzemię - Bołszowce

W dniach od 27 stycznia do 1 lutego 2019 r. w klasztorze w Bołszowcach został przeprowadzony pierwszy tydzień formacyjny Kursu Odnowy Duchowej dla sióstr zakonnych obydwu Kościołów katolickich na Ukrainie. Kurs jest organizowany od kilku lat przez Asocjację Zakonów Kościołów Katolickich na Ukrainie.

Na miejscu z ramienia Asocjacji odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był o. Stanisław Kawa. W prowadzeniu kursu pomagali mu: o. Stanisław Pękała, o. Stanisław Nuckowski, s. Lena Kuc, o. Sawa Melnyk i s. Teodora Szumlak. W kursie uczestniczyło 38 sióstr zakonnych z Ukrainy.

Kurs będzie trwał przez cały rok. Podczas comiesięcznych spotkań uczestniczki spotkania słuchają wykładów z psychologii i duchowości, uczestniczą w grupowych treningach terapeutycznych prowadzonych przez specjalistów, prowadzone są z nimi indywidualne rozmowy a także rozważają słowo Boże w dynamice Lectio divina, adorują Jezusa w Najświętszym Sakramencie i uczestniczą w Liturgii Eucharystii.

W pierwszym tygodniu uczestniczki słuchały wykładów ks. Grzegorza Pomorskiego salwatorianina z Trzebini i pani Wiesławy Stefan z Wrocławia. Wprowadzenia do medytacji słowa Bożego prowadził dla nich o. Stanisław Kawa a pracę w grupach moderowali o. Stanisław Nuckowski, s. Helena Kuc, o. Sawa Melnyk i s. Teodora Szulak. W poniedziałek 28 stycznia Mszę Świętą dla uczestników odprawił o. bp Edward Kawa. Po Eucharystii spotkał się on z uczestnikami i organizatorami kursu. Na to spotkanie przyjechały również przewodniczące Konferencji Zakonów Żeńskich na Ukrainie: s. Lena Byś i s. Natalia Melnyk.  

Mamy nadzieję, że kurs formacji duchowej na stałe zagości w Centrum Pokoju i Pojednania w Bołszowcach.

Stanisław Pękała OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij