Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Laboratorium cudów ojca Matteo La Grua

04.11.2020 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

„Nie zdawałam sobie sprawy, że znajduję się blisko wielkiego człowieka Bożego. […] Doktor z Noce przedstawił mi ogromną liczbę fizycznych uzdrowień, ale tych duchowych, jakie dokonywały się w tym miejscu, nikt nigdy nie potrafi zliczyć. Znajdowałam się w laboratorium cudów… I kompletnie nie byłam tego świadoma” – pisze o ojcu Matteo La Grua Roberta Ruscica, dziennikarka śledcza, autorka książki o powiązaniach mafijnych na najwyższych szczeblach władzy we Włoszech. Kim był ojciec Matteo?

Wydawać by się mogło, że Roberta Rustica widziała już tyle, że nic nie jest w stanie jej zaskoczyć. A jednak… Postać ojca Matteo, franciszkanina, charyzmatyka, jednego z najbardziej znanych współczesnych egzorcystów robi na niej takie wrażenie, że nie może obok jego historii przejść obojętnie. Ciekawe, że początkowo trochę wzbrania się przed wywiadem, boi się, że ten święty człowiek nie będzie chciał z nią rozmawiać, w końcu jest powszechnie wiadome, że stroni od rozgłosu i dziennikarzy. Ale on mówi tylko: „Oczekuję pani dziś po południu. O czwartej…”. I do ostatnich godzin życia to on nieustannie i namolnie upomina się o publikację swojej najbardziej wyczerpującej rozmowy.

Książka „Ojciec Matteo La Grua. Moja walka z szatanem” to zapis historii życia kapłana, pełna niezwykłych zdarzeń związanych z posługą charyzmatami, którymi hojnie obdarzył go Bóg. To dynamiczna opowieść człowieka wielkiej modlitwy o Bogu, szatanie i nieziemskiej rzeczywistości, która choć niewidoczna, przenika ziemską codzienność. To jednak historia opowiadana w zwyczajny sposób, niczym rozmowa z przyjacielem o zwyczajnych rzeczach, które przecież są tak niezwyczajne.

Ojciec Matteo La Grua (1914-2012) zmarł mając niemalże 98 lat. Przez 75 lat był kapłanem, a nieco mniej jednym z największych włoskich egzorcystów. Przyjaźnił się z ojcem Gabrielem Amorthem. Po jego pomoc przychodzili zarówno wielcy tego świata, jak i biedacy z najuboższych dzielnic Palermo. Nikogo nie pozostawiał bez pomocy. Służył charyzmatem uzdrowienia i uwolnienia, ale też nieustannie głosił Ewangelię, dając duchowe wskazania umacniające wiarę i przestrzegając przed niebezpieczeństwami.

"Moja walka z szatanem" to książka miesiąca w Wydawnictwie Franciszkanów Bratni Zew. Przez cały listopad dostępna z rabatem 40% w sklepie internetowym Wydawcy: BRATNI ZEW oraz stacjonarnie w Księgarni Franciszkańskiej przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie.

kgTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij