Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Legnica. Dni skupienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

11.10.2019 . kg

Legnica | Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Klasztor franciszkanów

W dniach od 7 do 9 października 2019 r. we franciszkańskim klasztorze w Legnicy gościli członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, którzy przeżywali swoje rekolekcje. Duchową opiekę nad uczestnikami dni skupienia, roztoczyli o. Józef Cydejko – asystent FZŚ oraz o. Mieczysław Pośpiech, który głosił nauki rekolekcyjne.

Zacisze klasztoru sprzyjało stworzeniu przestrzeni do „Zadumy nad Regułą”, która towarzyszyła tegorocznym rekolekcyjnym zamyśleniom. Założyciel Zakonu, św. Franciszek zachęcał w Regule do przestrzegania tego samego stylu życia, który głosił i praktykował Jezus Chrystus z Apostołami.

W „Zadumie nad Regułą”, odwołując się do bezpośredniego naśladowania Chrystusa Ukrzyżowanego, do radosnego głoszenia Dobrej Nowiny, trzeba pamiętać o tym, że siostry i bracia zostali wybrani przez Boga i zaproszeni, aby przez swoje zwyczajne życie rozjaśniać ciemności serc, głosić prawdziwą wiarę, rozsiewać niezachwianą nadzieję, dawać doskonałą miłość, wypełniać świętą i nieomylną Bożą wolę.

Program rekolekcji obejmował udział uczestników w codziennych Mszach Świętych, konferencjach głoszonych przez o. Mieczysława, osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwie.

za: www.legnica.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij