Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Legnica. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu i „Godzina Łaski”

07.12.2018 . kg

Legnica | Parafia Rzymsko-katolicka pw. św. Jana Chrzciciela i Klasztor franciszkanów w Legnicy

Jest taka jedna godzina w roku, gdy niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, a Bóg jest na wyciągnięcie ręki. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka!

Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez 60 minut w roku niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne. Matka Boża, objawiając się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Pragnę przysposobić wasze serca do wspaniałej godziny łaski. Chciałbym, abyście byli świadomi jak ważną jest i jak wiele dusza może wyprosić”. Zatem: godzina ta jest otwarciem się Serca Bożego na wszelkie potrzeby ludzkości. Jest wylewem Bożej miłości na biedną ludzkość. Jest rozlewem Bożego miłosierdzia na każdą duszę. Jest niebywałym czasem, gdy niejako Bóg nie może oprzeć się prośbom dusz, które za wstawiennictwem Niepokalanej pragną wybłagać potrzebne łaski dla duszy i ciała. To czas, który jest dowodem na nieskończoną, niebywałą miłość Boga do człowieka. Bowiem to On sam ustanowił ten czas, by móc wysłuchać wszelkiego błagania. Pozwala Maryi przychodzić do nas, by zbierać z naszych serc wszelkie prośby i zanosić je przed Boży tron. A On patrzy na składane przez Matkę Najświętszą modlitwy i obdarza swoim błogosławieństwem. Bóg sam widząc panoszące się zło na świecie ustanowił ratunek dla niego.

8 grudnia 2018 r. serdecznie zapraszamy do franciszkańskiego kościoła w Legnicy – najpierw na uroczyste Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o 6.30, a 12.00 do 13.00 by uwielbiać Boga za Niepokalaną trwając w „Godzinie Łaski” w świątyni przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

za: www.legnica.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij