Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Legnica. Marsz modlitwy i pokuty w obronie wiary

17.06.2020 . kg

Legnica | Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Klasztor franciszkanów

Marsz modlitwy i pokuty w obronie wiary – to propozycja dla mężczyzn, którzy chcą formować swoją wiarę i chrześcijańskie życie.  Zapraszamy wszystkich mężczyzn do włączenia się w tę wspólnotę. Najbliższy marsz nocny odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2020 r. o godz. 22.00. Trasa prowadzi z Legnicy do Gniewomierza i z powrotem.

Udział mężczyzn w marszu jest tylko jednym z elementów szerszej formacji rodzin, jaka odbywa się przy franciszkańskiej parafii w Legnicy. 

Jesteśmy częścią Kościoła. Tworzymy ten Kościół. Mamy więc nie tylko prawo, ale i obowiązek bronić tego, w co wierzymy. Nie możemy pozwolić, aby zaprzeczano podstawowym wartościom, których źródłem jest prawo naturalne. Nie wolno zapomnieć, że nasza cywilizacja wyrosła na wartościach chrześcijańskich, o które z całą stanowczością musimy się upominać – mówił w okolicznościowym wywiadzie dla stacji radiowej Legnica FM o. Jan Janus, proboszcz parafii i pomysłodawca wydarzenia, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij