Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Legnica. Nocna pielgrzymka pokutna

03.09.2019 . kg

Legnica | Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i klasztor franciszkanów

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 września 2019 r. z franciszkańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy wyruszy nocna pielgrzymka pokutna do Legnickiego Pola. Do wspólnej modlitwy wynagradzającej za grzechy nasze i naszej Ojczyzny zaprasza Maryjna Wspólnota Modlitewna. Pielgrzymka rozpocznie się Apelem Jasnogórskim i Mszą Świętą o godz. 21.00 we franciszkańskiej świątyni.

Uczestnicy pielgrzymki pokutno-błagalnej udadzą się do oddalonego o ok. 17 km od Legnicy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Na przestrzeni lat uczestniczą w niej wierni z wielu parafii Legnicy i okolic (Lubina, Polkowic i innych miejscowości). Spotkanie pielgrzymkowe rozpoczyna Apel Jasnogórski, który jest powierzeniem Niepokalanej na progu nocy, wszystkich najbliższych, całego miasta, Ojczyzny i świata, a także zawierzeniem Jej całego trudu pielgrzymowania i zaproszeniem do obecności pośród wiernych na szlaku.

Więcej na stronie internetowej: www.legnica.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij