Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Legnica. Nocna pielgrzymka pokutna do Legnickiego Pola

31.10.2019 . kg

Legnica | Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Klasztor franciszkanów

2 listopada 2019 r., w pierwszą sobotę miesiąca, z franciszkańskiej parafii w Legnicy wyruszy nocna pielgrzymka pokutna do Legnickiego Pola. Do wspólnej modlitwy wynagradzającej za grzechy nasze i naszej Ojczyzny zaprasza Maryjna Wspólnota Modlitewna. 

Pielgrzymkę rozpocznie Msza Święta o godz. 21.00 odprawiona w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Uczestnicy pielgrzymki pokutno-błagalnej udadzą się do oddalonego o ok. 17 km od Legnicy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Na przestrzeni lat uczestniczą w niej wierni z wielu Parafii Legnicy i okolic (Lubina, Polkowic i innych miejscowości). Spotkanie pielgrzymkowe rozpoczyna Apel Jasnogórski, który jest powierzeniem Niepokalanej na progu nocy, wszystkich najbliższych, całego miasta, Ojczyzny i świata, a także zawierzeniem Jej całego trudu pielgrzymowania i zaproszeniem do obecności pośród wiernych na szlaku. 

Więcej informacji na stronie internetowej legnickich franciszkanów: legnica.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij