Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Legnica. Przyjęcie nowych ministrantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza

26.11.2019 . kg

Legnica | Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Klasztor franciszkanów

W niedzielę, 24 listopada 2019 r., w liturgiczną Uroczystość Chrystusa Króla do grona Liturgicznej Służby Ołtarza we franciszkańskiej parafii w Legnicy przyjętych zostało sześciu kandydatów.  Przyglądali się oni ministranckiej służbie od zeszłego roku. W tym czasie zostali pouczeni o obowiązkach i zadaniach ministranta, ale i wielkim przywileju posługi przy Jezusowym ołtarzu.

O ukończenie tego przygotowania pytał opiekuna liturgicznej służby, o. Piotra Kantorskiego, ojciec proboszcz w czasie Mszy Świętej o godzinie 11.30, podczas której odbywał się obrzęd przyjęcia. Prosił on także rodziców, by wyrazili swoją zgodę na służbę swoich synów i zobowiązali się pomagać duszpasterzom w formowaniu młodych. Podczas homilii zostały przypomniane słowa o wiernej służbie Chrystusowi jako Królowi i Panu nie tylko podczas Eucharystii, ale i w całym naszym życiu. Następnie sami kandydaci złożyli swoje przyrzeczenie, po czym przez modlitwę ustanowienia zostali zaliczeni w grono ministrantów. Na koniec zostali oni ubrani w ministrancki kołnierzyk – znak czystości i piękna serca, jakie są szczególną cechą tych, którzy podejmują świętą służbę.

za: www.legnica.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij