Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Legnica. Wspólne kolędowanie z biskupem.

07.01.2015

Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski kolędował wraz z franciszkanami z Legnicy. Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczęły się w wigilijny wieczór na placu przed zakrystią, gdzie przygotowana wcześniej żywa szopka zgromadziła nie tylko rodziny z dziećmi, ale również liczną rzeszę parafian, pragnących dzielić się radością Narodzenia Pana.

Wigilijny wieczór stał się okazją do wspólnego śpiewania kolęd. Można było także podziwiać i karmić zwierzęta z żywej szopki, grzać się przy ognisku, i spotkać ze znajomymi  przy kawie lub herbacie. Przed godziną 22.00 od szopki wyruszyła procesja liturgiczna do franciszkańskiej świątyni, gdzie rozpoczęła się uroczysta Pasterka.

Na wspólnym kolędowaniu przy żywej szopce parafianie i sympatycy legnickich franciszkanów spotkali się również w dniu Bożego Narodzenia. Po świątecznym obiedzie była to dla wszystkich dobra okazja do spaceru z dziećmi i budowania wspólnoty parafialnej przy franciszkańskim klasztorze.

Uroczystej Eucharystii w drugim dniu świąt o godz. 13.00 przewodniczył biskup legnicki ks. Zbigniew Kiernikowski. Po zakończeniu Mszy św. odbyło się wspólne kolędowanie, tym razem w kościele, w obecności pasterza legnickiego Kościoła, z udziałem franciszkańskiej scholi młodzieżowej i wspólnot parafialnych.

Po tym radosnym bożonarodzeniowym uwielbieniu miała również miejsce agapa – okazja do wspólnej rozmowy i posiłku w sali parafialnej.

jj/red.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij