Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Lepiej uwielbić Boga nie było można”

29.09.2021 Jan Maria Szewek

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Krakowie bracia klerycy i junioryści z Polski, Czech, Ukrainy i Uzbekistanu ślubowali żyć przez kolejny rok w posłuszeństwie, bez własności i w czystości. Profesję zakonną odebrali od nich ministrowie prowincjalni: br. Marian Gołąb z Krakowa i br. Piotr Pawlik z Brna.

Czeski prowincjał w okolicznościowym słowie tłumaczył, że śluby są aktem wielkiego zawierzenia, wielkiej wiary; że przez śluby bracia wyrażają pragnienie należenia w pełni do Boga; że każdego dnia powinni je odnawiać.

Przypomniał braciom słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który pisał, że „człowiek urzeczywistnia siebie przez bezinteresowny dar z siebie”. Kaznodzieja przekonywał, że trzeba ciągle się uczyć bycia sługami, dostrzegania innych w potrzebie; że więcej jest szczęścia w dawaniu niż braniu.

Krakowski prowincjał podziękował braciom, że zaufali Bogu i złożyli siebie Jemu w darze na wyłączność. „Lepiej uwielbić Boga nie było można” - skwitował. Wyższy przełożony powierzył braci kleryków i juniorystów patronom dnia – Świętym Archaniołom.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij