Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Lima

04.05.2015

LimaLima jest stolicą i największym miastem w Peru. Położona jest nad Oceanem Spokojnym 12 km od portu Callao. 27 kwietnia 1989, tuż przed odejściem na emeryturę kardynał Landazuri utworzył parafię Nuestra Senora de la Piedad, która została powierzona Zakonowi franciszkanów z Krakowa w lutym 1990. Parafia obejmuje sporą część dzielnicy San Luis i małą część dzielnicy San Borja. Zamieszkuje ją ok. 20 000 parafian.

Przy parafii działa centrum medyczne i centrum duszpasterskie „Casa Siembra”. Centrum medyczne "Nuestra Senora De La Piedad" zostało założone przez o. Jarosława Wysoczańskiego w 1995 r. Na początku działało jako jadłodajnia dla ubogich dzieci z Limy, ale z czasem przekształciło się w profesjonalne centrum leczące biedniejszych pacjentów z Limy za darmo, lub za symboliczną opłatę.

Bracia obsługują kaplicę publiczną pw. Świętej Matyldy przy klasztorze sióstr Franciszkanek Niepokalanej. Jeden z braci sprawuje tam obowiązki kapelana w szkole średniej. Działalność franciszkańska w tym mieście to praca z dziećmi i młodzieżą, a także z ludźmi w podeszłym wieku, prowadzenie duszpasterstwa akademickiego. Klasztor franciszkanów, mimo małej powierzchni mieszkaniowej, służy za punkt oparcia dla braci z całej delegatury na czas ich pobytu w Limie. 

Franciscanos Conventuales 
Parroquia Nuestra Senora de la Piedad 
SAN LUIS, LIMA 30 
Jr. La Castellana 102, Urb. Villa Jardin 

tel. 0051/14 34 32 30; 0051/14 35 23 97 
e-mail: ofmclima@terra.com.pe 
e-mail: parroguia@piedad.pe

Tytuł: Najświętsza Maryja Panna Matka Miłosierdzia
Czas powierzenia parafii Zakonowi: 1990
Kanoniczne ustanowienie klasztoru: 1992Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij