Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Litania za wstawiennictwem o. Wenantego

31.07.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Wikariusz generalny archidiecezji przemyskiej zatwierdził (Przemyśl, 04 lipca 2019 r., L.dz. 1205/151/2019), do prywatnego odmawiania, Litanię za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca (1889-1921). Wezwania do Litanii powstały na bazie heroiczności cnót głównych i kardynalnych oraz zostały zaczerpnięte z duchowości sługi Bożego.

Pojawiły się również obrazki z cząstką materiału, który był użyty przy przeniesieniu doczesnych szczątków o. Wenantego Katarzyńca w dniu 24 marca 2018 r. do nowego miejsca pochówku. Szerzące się niezwykle powszechnie niespotykane, jak do tej pory, orędownictwo sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, skłania kustoszów Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, w którym znajduje się grób o. Katarzyńca, do podejmowania nowych inicjatyw związanych ze sługą Bożym w celu jak najszybszego wyproszenia daru beatyfikacji o. Wenantego. Litanię i obrazki można otrzymać, za dowolną ofiarą, w kalwaryjskim sanktuarium, pisząc na adres: Klasztor Franciszkanów (Ojciec Wenanty), 37-743 Kalwaria Pacławska 40 lub mailowo: wenanty.katarzyniec@gmail.com.

o. Edward Staniukieiwcz     Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij