Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Losy zakonnika z Agnone

27.05.2015

Do rąk Czytelników trafia książka opisująca losy ojca Matteo z Agnone (1563-1616), o którym Polacy usłyszeli dzięki filmom dokumentalnym Michała Kondrata pt. „Jak pokonać Szatana” oraz „Matteo”.

Niektóre historie zawarte w książce „Matteo. Losy zakonnika z Agnone” mogą budzić wątpliwość, czy te cuda, egzorcyzmy, uzdrowienia rzeczywiście się wydarzyły. Jednak kapucyn skuteczność swojego wstawiennictwa wielokrotnie udowadniał także po swojej śmierci.

Choć minęło od niej niemal 400 lat, przy jego grobie w Serracaprioli po dziś dzień chorzy odzyskują zdrowie, a osoby dręczone przez złego ducha odzyskują wolność.

Autorem książki „Matteo. Losy zakonnika z Agnone” jest ojciec Cipriano de Meo, egzorcysta i wicepostulator w toczącym się procesie beatyfikacyjnym kapucyna. Konsekwentnie pokazuje on, że to, co nadzwyczajne w apostolskiej działalności ojca Matteo, było niezamierzonym, nieplanowanym skutkiem życia wypełnionego modlitwą, prostotą, uderzającą pokorą i ufną wiarą. A przecież, jak zapewnia Ewangelia, dla tego, kto wierzy wszystko jest możliwe.

Ojciec Matteo, uznający bezwzględny prymat Boga i zakochany w Eucharystii może być wzorem, a zarazem wyrzutem sumienia dla współczesnych wierzących. Książka opowiadająca o życiu zakonnika z Agnone stanowi doskonałe przygotowanie do ważnej rocznicy, którą będziemy obchodzić w 2016 roku - 400. rocznicy jego narodzin dla Nieba.

bezpośredni link na pozycję w księgarni wydawnictwaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij