Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ludzie. Franciszkanin podharcmistrzem ZHR.

22.01.2015

Franciszkanin Marcin Buntow został podharcmistrzem Małopolskiej Chorągwi Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. 

Po rocznym okresie próbie, 12 stycznia, została zamknięta z wynikiem pozytywnym próba na stopień podharcmistrza brata diakona Marcina Buntowa.

15 stycznia, w rocznicę śmierci Andrzeja Małkowskiego, patrona Małopolskiej Chorągwi Harcerzy, po uroczystej mszy św. w gronie instruktorów nastąpiło oficjalne mianowanie i wręczenie insygniów podharcmistrzowskich – zielonej podkładki pod krzyż harcerski i zielonej lilijki na lewy rękaw munduru.

W ZHR wyróżnia się trzy stopnie instruktorskie – przewodnik, podharcmistrz i harcmistrz. Stopnie uzyskuje się wykonując konkretne zadania na odpowiednim poziomie instruktorskim.

Wśród zadań br. Marcina było zorganizowanie wędrownych rekolekcji dla starszych harcerzy, poprowadzenie dnia skupienia dla komendy chorągwi i zajęć o wychowaniu religijnym w drużynie harcerskiej w ramach kursu instruktorskiego. Opracował także roczny plan pomysłów na pracę wychowawczą w zakresie formacji duchowej harcerzy oraz zaliczył inne zadania i lektury z zakresu historii harcerstwa oraz psychologii.

Posiadając stopień podharcmistrza, instruktor może pełnić bardziej odpowiedzialne funkcje w Chorągwi i całym ZHR.

red.

oficjalny portal Małopolskiej Chorągwi ZHRTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij