Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Lwówek Śląski. Bal Wszystkich Świętych

05.11.2019 . kg

Lwówek Śląski | Parafia św. Franciszka z Asyżu i Klasztor Franciszkanów

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, w naszym franciszkańskim klasztorze w Lwówku Śląskim już po raz drugi odbył się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci.

Duże zainteresowanie balem w zeszłym roku spowodowało, że franciszkanie postanowili zorganizować go po raz kolejny. Tym razem frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania. Na Bal przyszła ponad setka dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Większość dzieci przebrana była za anioły i świętych.

Bal rozpoczął się wspólną modlitwą oraz krótkim wprowadzeniem na temat świętości, do której każdy z nas, niezależnie od wieku jest powołany. Następnie w czasie ponad dwugodzinnej zabawy, dzieci miały okazję wziąć udział w licznych zabawach i tańcach, które przygotowała dla nich i poprowadziła Młodzież Franciszkańska.

Organizacja tego typu wydarzeń staje się dobrą okazją do rozmów z dziećmi o wartościach chrześcijańskich, które prezentowali za swego życia święci. Dzieci, które wraz z rodzicami przygotowywały stroje, poznawały żywoty swoich patronów i ich drogę do świętości. Dowodem na to były nasze rozmowy z nimi w czasie balu, kiedy to potrafiły wskazać za kogo są przebrane i dlaczego osoba ta została świętym oraz komu patronuje. Zatem Bal Wszystkich Świętych to nie tylko doskonała zabawa, ale także okazja, aby czegoś się nauczyć.

o. Andrzej ŁanieckiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij