Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Lwówek Śląski. Nabożeństwo fatimskie

10.10.2017 kg .

Lwówek Śląski | Parafia św. Franciszka z Asyżu i Klasztor Franciszkanów

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 października 2017 r. we franciszkańskim kościele w Lwówku Śląskim odbyło się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Uroczystości przewodniczył o. Stanisław Glista, proboszcz franciszkańskiej parafii z Zielonej Góry.

Spotkanie modlitewne rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy różańcowej, po  której odbyła się Msza Święta. W czasie okolicznościowego kazania o. Stanisław przypomniał o najważniejszych wezwaniach Matki Bożej z Fatimy. Mówił między innymi o tym, jak ważne jest codzienne wybieranie Boga w naszym życiu oraz jak ważna jest w tym modlitwa różańcowa. 

Po zakończonej Mszy Świętej udaliśmy się wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej na procesję wokół kościoła. A naszą modlitwę zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Apelu „Maryjo, Królowo Polski”. Była to szczególna uroczystość, ponieważ zakończyła ona w naszej parafii obchody setnej rocznicy wydarzeń z Fatimy, gdzie Matka Boża ukazywała się trójce dzieci, Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie w 1917 r.

W parafii św. Franciszka z Asyżu w Lwówku Śląskim, każdego roku od maja do października, w pierwsze soboty miesiąca gromadzimy się, aby wypełniać prośbę Matki Bożej z Fatimy i wynagradzać Jej Niepokalanemu Sercu za obelgi i znieważania jakie czynią ludzie przeciw Jej Niepokalanemu Sercu.

o. Andrzej Łaniecki OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij