Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Lwówek Śląski. Rekolekcje „W mocy Ducha!”

16.05.2018 kg .

Lwówek Śląski | Parafia św. Franciszka z Asyżu i Klasztor Franciszkanów

W roku duszpasterskim przeżywanym w kościele pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” serdecznie zapraszamy na rekolekcje pt. „W MOCY DUCHA!”, które odbędą się w dniach 31 maja-2 czerwca 2018 r. kościele Franciszkanów we Lwówku Śląskim (ul. Szkolna). 

Pierwszy raz będziemy gościć w naszej miejscowości o. Jose Maniparambila z Indii. Rekolekcje połączone z modlitwą wstawienniczą są skierowane do wszystkich osób pragnących odnowić przyjaźń z Duchem Świętym. Jest to jedna z naszych odpowiedzi na wezwanie Kościoła w Polsce do przeżywania roku duszpasterskiego poświęconego Duchowi Świętemu. Ufamy, że o. Jose, znakomity biblista, pomoże nam na nowo zanurzyć się w słowie Bożym i odkryć wyjątkową „moc z wysoka” (Łk 24,49) jaką posiada każdy chrześcijanin.

O. Jose Maniparambil jest profesorem biblistyki oraz znanym i cenionym rekolekcjonistą w wielu krajach świata. Jest katolickim kapłanem obrządku syromalabarskiego, którego korzenie sięgają św. Tomasza Apostoła. Jest siódmym z dziewięciorga rodzeństwa. W 1989 r. w Diecezji Irinjalakuda otrzymał święcenia kapłańskie. Po 10 latach ukończył studia doktoranckie. Wyjątkowe zrozumienie Biblii księdza Jose pomaga słuchaczom zmieniać swoje życie w praktyce. Głosił również słowo Boże m.in. w Arabii Saudyjskiej – kraju, w którym jest zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej a jedyną obowiązującą religią jest islam. Do tej pory napisał 45 książek w swoim ojczystym języku Malayalam, które są tłumaczone na inne języki świata.

W programie rekolekcji konferencje (tłumaczone na język polski), modlitwa i Eucharystia. Wstęp jest wolny, nie ma wcześniejszych zapisów.

31.05. (Czwartek – Boże Ciało) – 18:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja i błogosławieństwo

01.06. (Piątek) 17:30 – Msza Święta z homilią, konferencja

02.06. (Sobota) 10:00 – konferencja, Msza Święta z modlitwą o uzdrowienia

Serdecznie zapraszają Franciszkanie ze Lwówka Śląskiego!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij