Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Lwówek Śląski. Spotkanie Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej

27.09.2021 . kg

Lwówek Śląski | Parafia św. Franciszka z Asyżu i Klasztor Franciszkanów

W sobotę 25 września 2021 r., w klasztorze i kościele franciszkanów we Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej z Regionu Zachodniego.

Uczestniczyli w nim członkowie Rycerstwa Niepokalanej zrzeszeni przy klasztorach franciszkańskich z Zielonej Góry, wraz z o. Stanisławem Czerwonką z Legnicy, o. Michałem Jednorogiem ze Szklarskiej Poręby, o. Witoldem Słowikiem, a także Rycerze z Wrocławia i Pieńska oraz miejscowa wspólnota ze Lwówka Śląskiego, z opiekunem o. Jackiem Bieleckim.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele Mszą Świętą, podczas której kazanie wygłosił o. Witold Słowik przybliżając postać św. Maksymiliana Kolbego, w roku 80-lecia jego męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie w Auschwitz. Po Eucharystii miała miejsce wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie już w klasztorze odbyła się prezentacja poszczególnych wspólnot oraz wysłuchana została odtworzona konferencja o. Arkadiusza Bąka, Asystenta Prowincjalnego ds. Rycerstwa Niepokalanej. Natomiast po obiedzie, na pobliskim cmentarzu, przy grobowcu franciszkanów uczestnicy modlili się za zmarłych Rycerzy Niepokalanej.

Po powrocie do klasztoru była agapa i wspólny śpiew pieśni maryjnych. Na zakończenie spotkania, o godzinie 15.00 w kościele miała miejsce modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Spotkanie odbyło się w serdecznej i radosnej atmosferze. Dla wszystkich był to owocny czas wspólnej modlitwy, formacji oraz integracji i dzielenia się swoimi doświadczeniami wiary.

o. Jacek Bielecki

fot. o. Marek Andrzejewski, o. Michał JednorógTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij