Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Lwówek Śląski. „Wyrwani z niewoli”

13.02.2018 kg .

Lwówek Śląski | Parafia św. Franciszka z Asyżu i Klasztor Franciszkanów

Jak mówić młodemu człowiekowi o Bogu? Co do niego najbardziej przemawia? Te pytanie zadają sobie franciszkanie ze Lwówka Śląskiego w przededniu Wielkiego Postu, który ma nam pokazać oblicze Boga – Ojca pełnego miłości. Odpowiedzią było zaproszenie tych, którzy sami przeżyli swoje osobiste doświadczenie spotkania z Bogiem. W minionym tygodniu do franciszkańskiej parafii przybyli Jacek Heres Zajkowski i Piotr Zalewski, znani bardziej jako duet „Wyrwani z niewoli”.

Jacek Heres Zajkowski to artysta hip-hopowy i profilaktyk. Do niedawna występował pod pseudonimem artystycznym Zetaigreka – pod takim pseudonimem zostały wydane jego dwie płyty. Piotr Zalewski to autor książek, psycholog, profilaktyk. Wraz z Jackiem od kilku lat jeżdżą po całej Polsce. Opracowali swój autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się historiami swojego życia, przez co trafiają do tysięcy ludzi. Od kilku lat zajmują się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży, chcąc ukazać im świat, w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, pornografii. Żyć w przyjaźni z Bogiem!

W trakcie pobytu we Lwówku odbyły się spotkania w dwóch szkołach z terenu parafii franciszkanów – w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w dawnych Płakowicach. „Wyrwani” szybko nawiązali dobry kontakt z młodzieżą, opowiadając o swoim odejściu od wiary i powrocie do niej. Było wiele radości, ale pojawiły się także poważne tematy, świadectwo przemiany – nawrócenia, które ciągle trwa i wydaje owoce!

Joanna PlutaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij