Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Matugga. Podziękowanie za samochód

08.01.2020 Misyjny Sekretariat

Uganda Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W imieniu naszej franciszkańskiej wspólnoty w Matugga, w Ugandzie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania funduszy na zakup misyjnego samochodu dla parafii w Matugga - pisze o. Adam Klag, nasz misjonarz.

W pierwszej kolejności dziękuję pracownikom Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Krakowie za koordynowanie przedsięwzięcia w Polsce. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórki w parafiach, na różnych spotkaniach misyjnych, osobom indywidualnym, wspólnotom kościelnym i innym instytucjom.

Zebraliśmy 41,188 zł. Zakupiliśmy za te fundusze samochód Toyota Vanguard, siedmoosobowy, sprowadzony z Japoni do Ugandy. Ma napęd na cztery koła, więc nawet w porze deszczowej, kiedy drogi stają się błotniste, jesteśmy w stanie dojechać do każdego miejsca w naszej parafii z posługą duszpasterską.

Oprócz posługi duszpasterskiej angażujemy się w różne dzieła charytatywne, szkoły i nowo otwarty szpital w Wanda Health Center w Matugga.

Samochód ten więc będzie dobrze służył w naszej posłudze misyjnej w tym afrykańskim kraju. Niech Pan Wam wszystkim wynagrodzi za złożone dary a święty Krzysztof wyprasza potrzebne dary. Życzymy Błogosławionego Nowego Roku.  

 

o. Adam Klag OFMConv gwardian i proboszcz parafii MatuggaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij