Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Media. Pierwszy rosyjski katolicki teledysk.

12.02.2015

Franciszkanie są autorami pierwszego rosyjskiego katolickiego teledysku. Pieśń „Twoje ślady”, która ukazała się w formie teledysku, to pierwsza z kilkunastu utworów na nowej płycie o tym samym tytule, która ukaże się jeszcze w pierwszym półroczu tego roku. 

Płyta będzie miała charakter wybitnie franciszkański, niemal połowa utworów to piosenki autorskie o. Dariusza Harasimowicza OFMComv. Za aranżacje pieśni jest odpowiedzialny Andrej Kurbatow, a sugestywną realizacją teledysku zajął się Misza Fateew i jego współpracownicy.

Ogladając teledysk widzimy jakie znaczenie ma płyta dla obecności franciszkanów na terenach Europy Wschodniej. Jest ona formą wdzięczności Bogu za dar odradzającego się życia konsekrowanego w tych stronach, a także formą hołdu dla o. Grzegorza Ciorocha - pioniera franciszkańskiej obecności w Rosji i pierwszego kustosza rosyjskiej kustodii franciszkanów.

Zapraszamy do kontemplacji tego wymownego tekstu i obrazu, który dobrze ilustruje, jak dzisiaj naśladowcy Biedaczyny z Asyżu szukają śladów Pana i odbudowują Jego dom z ruin współczesnych cywilizacji.

Twoje ślady

Czy odnajdę, Franciszku twoje ślady?

Kamienie San Damiano, stary krzyż

Czy obejmę Rozpiętego Chrystusa?

Kiedy Jego Miłość do mnie przyjdzie?

Ufam tylko twojej miłości

Utraciłem siły, tracę życie

Dziś pragnę tak dotknąć się twoich rąk

Spojrzeć z nadzieją w oślepłe twe oczy...

Ref. Pomóż mi, bo przecież poznałeś

- bez miłości życie nie jest proste

cierpiałeś ukochawszy Chrystusa

do końca

do Krzyża

red.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QN1r5Cm8pOkTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij