Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Medytacje nad Ewangelią niedziel i świąt. Rok A, B, C. Przewodnik do dialogu ze słowem Boga

25.08.2015 Zew Bratni

„Medytacje nad Ewangelią niedziel i świąt. Rok A, B, C. Przewodnik do dialogu ze słowem Boga” autorstwa słynnego kardynała Thomáša Špidlìka, które ukazały się nakładem franciszkańskiego Wydawnictwa Bratni Zew, to oryginalna pomoc do spotkania Boga w Jego Słowie.

„Nieznajomość Pisma Świętego – pisze św. Hieronim – jest nieznajomością Chrystusa”. A św. Ambroży dodaje: „Gdy modlimy się, mówimy do Niego, a gdy czytamy Boże słowa, słuchamy tego, co On nam mówi”. Czytać i słuchać – dwa nierozłączne aspekty modlitwy. Niniejsza książka nie jest interpretacją naukową lub gotową homilią, ale pomocą w nawiązaniu dialogu z Bogiem. Stanowi zbiór myśli wprowadzających w medytację nad Ewangeliami niedziel i świąt (Rok A, B, C). Ich korzenie wgłębiają się w najstarszą tradycję Kościoła, pisma Ojców pierwszych wieków. Dostarczają one czytelnikowi przemyśleń, które wspomagają powrót do słów świętych, rozważanie, smakowanie ich i odkrywanie za każdym razem nowego znaczenia. Jest to dyskretny przewodnik do dialogu ze słowem Bożym i wprowadzania Ewangelii każdego dnia we własne życie.


Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40 www.bratnizew.pl

Bezpośredni link do książkiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij