Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Międzynarodowa Konferencja „Creatio continua”

13.10.2018 Jan Maria Szewek

Trzy lata po ogłoszeniu encykliki papieża Franciszka Laudato si, krótko przed Szczytem Klimatycznym ONZ w Katowicach (COP24) Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie ze Światowym Ruchem Katolików na Rzecz Środowiska w Rzymie, przy współpracy z watykańską Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka organizuje w Krakowie Międzynarodową Konferencję Creatio continua, która ma rozpocząć w Polsce wprowadzenie w życie wytycznych i działań Laudato si i skonfrontować idee encykliki z wezwaniem Jana Pawła II do „nawrócenia ekologicznego”.

Dwudniowa Konferencja (19-20 października) będzie miała miejsce w Bibliotece UPJPII przy ul. Bobrzyńskiego 10 na Ruczaju w Krakowie. W piątek 19 października o godz. 11.00 organizatorzy zaplanowali konferencję prasową.

„Chcemy, idąc za Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem, skonfrontować podstawowe tezy etyczne i teologiczne ‘Laudato si’ ze światem ekonomii oraz nauki w trzech sesjach panelowych” – mówią organizatorzy.

Zaproszeni prelegenci spróbują znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, jaka jest relacja podstawowych tez teologicznych z tym, co wynika z zamierzeń i działań światowych ruchów ekologicznych, szczytów klimatycznych, globalnych programów ochrony naturalnego środowiska człowieka.

W załączniku szczegółowy program i założenia programowe.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij