Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Miłość mi wszystko wyjaśniła. Przygody ducha

11.09.2015 Zew Bratni

Książka, o tytule nawiązującym do myśli Jana Pawła II, jest zbiorem niezwykle głębokich rozważań, które Autor zebrał na drodze tułaczego, długiego i barwnego życia. Na nich się wspierał w trudnych chwilach. Rodziły się one głównie podczas medytacji nad Ewangelią, w czasie spotkań z ludźmi, a także w trakcie pracy wśród ludzi i dla ludzi. Autor korzystając z własnych doświadczeń życiowych - zsyłki na Sybir i tułaczki po świecie, dzieli się z Czytelnikiem szczególnym świadectwem własnej wiary i miłości do Boga. Boga, którego nazywa Miłością. Boga, który nadaje sens życiu ludzkiemu. W obecnym zamieszaniu ideowym i moralnym jednostki liberalne usiłują skupić naszą uwagę tylko na tym, co przemija, lekceważąc głos Boga Stwórcy, naszego Ojca. Wiara, podstawowa relacja między Bogiem i ludźmi, jest wystawiona na ciężką próbę. Im bardziej oddalamy się od Boga, tym więcej błądzimy, wchodzimy w większy zamęt, który rodzi większy głód ducha, często mało uświadomiony, przejawiający się nawet w rożnych psychozach, lękach, przesądach i horoskopach.

W książce Autor rozmyśla między innymi o życiu i śmierci, grzechu i łasce, upadku i odkupieniu, nadziei, miłości Boga do człowieka, o tajemnicy duszy ludzkiej, opatrzności, o Kościele i rozbiciu chrześcijaństwa, o Duchu Świętym i tajemnicy Trójcy Świętej, o Matce Bożej. Książka ta jest wspaniałą katechezą dla wszystkich, którzy miewają chwile zwątpienia

Autor książki, o. Łucjan Z. Królikowski, to franciszkanin, zesłaniec syberyjski, podchorąży w II Korpusie artylerii gen. Andersa, opiekun sierot wojennych, które uratował przed repatriacją do kraju opanowanego przez komunistów, organizując dramatyczną ucieczkę do Kanady. Uznany przez komunistów „kidnaperem na światową skalę” dla swoich sierot był „dobrym pasterzem”, który pomógł choć po części odzyskać skradzione dzieciństwo i dorastać bezpiecznie w wolnym świecie. Zarówno ich jak i swoje losy udokumentował w książkach – „Skradzione dzieciństwo. Polskie dzieci na tułaczym szlaku 1939-1950” oraz „Pamiętnik sybiraka i tułacza”, które stały się bestsellerami. Autor za swoje zasługi został odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bezpośredni link do książki

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40
www.bratnizew.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij