Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Miłość, wojna i inne sprawy ludzkie, które zajmują Boga

18.11.2016

Nie zawsze potrafimy zrozumieć sens zdarzeń w chwili, kiedy się rozgrywają. Miłość, cierpienie, pustka, zwątpienie, władza, nadzieja, choroba, śmierć, radość, tęsknota, przebaczenie, wolność… To nic innego jak nasze codzienne życie. Chcemy wszystko kontrolować, ale nie jesteśmy w stanie zapanować nad wszystkim. Przed innymi udajemy niewzruszonych, a przecież mamy prawo do naszych emocji. Chcielibyśmy odpowiedzi i racjonalnych wyjaśnień, choć wiemy, że nauka często bywa bezradna. Nie można zmierzyć siły miłości, sensu cierpienia czy obliczyć prawdopodobieństwo wpływu błędnych decyzji na nasze dalsze życie. A może jednak w tym, co trudne do wyjaśnienia, trudne do zrozumienia, ukryta jest jakaś tajemnica, którą warto odkryć…
O tych istotnych a niełatwych sprawach, bez patosu, językiem prostym i zrozumiałym mówi książka "Miłość, wojna i inne sprawy ludzkie, które zajmują Boga" Luciano Monariego, odsłaniając prawdziwy sens naszego życia.

Autor: Luciano Monari - Biskup Brescii, teolog i biblista. Był wykładowcą i ojcem duchownym w seminarium regionalnym w Bolonii. Jest zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch i przewodniczącym Komisji do spraw doktryny wiary. Dla lepszego ożywienia duszpasterstwa dokonał poważnej reformy swojej diecezji. Autor wielu książek.
 

Bezpośredni link do książki

Wydawnictwo "Bratni Zew"
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij