Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej

27.03.2018 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

W Wielki Piątek, 30 marca 2018 r., franciszkanie zapraszają do Kalwarii Pacławskiej na Misterium Męki Pańskiej w reżyserii Zbigniewa Wiarskiego z teatru „Fredreum” w Przemyślu. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 przy kaplicy Domku Matki Bożej na Dróżkach Kalwaryjskich.

W Misterium, które odbyło się w Niedzielę Palmową wzięło udział kilka tysięcy pątników z Podkarpacia. W biblijne postaci wcieliło się ok. 50 aktorów amatorów – mieszkańców okolicznych miejscowości.

Inscenizacja przedstawia ostatnie sceny z życia Chrystusa od ostatniej wieczerzy po śmierć na krzyżu. Podzielona jest na trzy części: „Wieczernik”, „Ratusz Piłata” (Gradusy) i „Golgotę” (Ukrzyżowanie). Trasa przemarszu wiedzie przez uroczy Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego i kończy się na szczycie, na którym znajduje się franciszkańskie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej (465 m n.p.m.)

Pierwsze Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej zostało zorganizowane w 1995 r. Od 350 lat kustoszami tego miejsca są franciszkanie. Więcej na stronie internetowej: www.kalwaria.franciszkanie.pl.

jms

fot. o. Piotr OdójTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij